Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz bambano #2 üzenetére

    Mert kevesebb alkalmazottat kell fenntartani személyes ügyfél kapcsolattartásra, mivel aki teheti megoldja ezután pár kattintással webes felületen a sorban állás helyett. Vagy a meglévő alkamazottak a plusz idejükben bevonhatók más adminisztratív munkára (az ügyfélfogadási idő is csökkenthető lesz). A hatékonyság sokat számít. Nyilván el kell terjednie, hogy van ez a lehetőség, de idővel el fog, ha tényleg jól működik.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Lehet, hogy rosszul értelmezem, de lesz egy közös felület az összes szolgáltatónak, ahova ügyfélkapus azonosítással az átlagpolgár az általa megjelölt szolgáltató részére feltölti valamilyen adatváltozását, vagy akármilyen nyűgjét amit itt lehetővé tesznek. Ezután a rendszer automatikusan továbbítja ezt az illetékes szolgáltatónak. Szóval ezt egyszer kell rendesen megcsinálni, utána csak karbantartás szükséges.

    Az jó kérdés, hogy ezt kormányzati programozók csinálják meg és valamennyi pénzt ezért lehúznak a szolgáltatóktól, vagy valami más úton történik, de azt gondolom, hogy jórészt automatizált folyamat lesz a vége. Mindenesetre nem tűnik olyan rettenetesen bonyolult folyamatnak, "csak" egy adathalmazt kell megfelelően kezelni, nyilván kiemelten a biztonságra. Szóval összességében szerintem ez költségcsökkentés lesz a szolgáltatóknak.

    Ügyfélszolgálat meg tényleg egyre kevesebb van, és még kevesebb lesz. Most még van akkora kritikus tömeg hogy fenn kelljen tartani, de a fejlődésre nem annyira nyitott idősek pár évtizeden belül elfogynak (tudom, csúnyán hangzik, de az idő nem kímél senkit, így minket sem), a technikai analfabétáknak/egyéb hátrányos helyzetűeknek pedig majd megoldja rokon/ismerős/akárki.

    Én örülök minden újabb ilyen lehetőségnek. 70 éves édesanyám varázslatként éli meg (talán emiatt véletlenül sem akarja megtanulni, pedig sok nyugdíjas korú vidáman használja ezeket a szolgáltatásokat), hogy a csekkjeit másodpercek alatt befizetem mobillal, pár kattintással foglalok időpontot, miután napokon keresztül hiába próbálkozott telefonon, és még lehetne sorolni. Egy kávé mellett megoldom a havi ügyintézésének a 80%-át és több időnk marad beszélgetni, vagy rendbe teszem a kertjét, stb.

    Az eltékozolt idő helyett több idő marad a sportra, a gyerekekre, férjre/feleségre, vagy akár csak pihenésre.

    Lehet, hogy egy-egy ilyen fejlesztés évek alatt térül meg, de megtérül.

    [ Szerkesztve ]

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

Új hozzászólás Aktív témák