Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz bmolnar #30214 üzenetére

    40000 forintért 10-15 éves használt CD-játszót és erősítőt tudnál venni, hangdobozok és kábelek már nem férnek bele.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bmolnar #30214 üzenetére

    Jó lenne, ha emelni tudnál a keretösszegen mondjuk (legalább) 60ezerig, hogy aztán használt készülékekből ajánlani lehessen egy alapfokú, de már zenehallgatásra is alkalmas rendszert lejátszóval, kábelekkel együtt.

    (#30231) szakibá...: Hát, ekörül tényleg sok-sok baromságot összeírkáltak, ami nem meglepő az újságíróktól (magam is vagyok újságíró), de a baromságok mértéke azért mégis szokatlan. A sok baromság talán az akörüli kínlódásnak is köszönhető, hogy az elmondottak alapján én ugyan semmi újdonságot nem látok a "találmányban", még az egy légrésben dolgozó két független csévét sem, azaz talán nincs is találmány benne. Számomra ez az egész csak amolyan tehetséggondozós típusú dolognak tűnik, kíváncsi leszek, hogy végül mit is akarnának rajta szabadalmaztatni, ami még ne lenne szabadalmaztatva és használva már évtizedek óta. Próbáljunk meg odafigyelni később is a dologra, hátha tényleg van valami titok, bár nem hiszem.

    (#30232) bkercso: :D Na igen, mindketten tudjuk, hogy én tudom, hogy nem az egyensúlyi helyzet körül leng, de persze ezt a témát most nem fogom felmelegíteni, annál is inkább, mert mindjárt indulok utamra (tehát mások most ne vegyék észre ezt a mondatot, mert ez csak "belső kommunikáció"). Ám vedd figyelembe például, hogy a kábeleknek sem árt ha azonos ingerek alapján vannak használva/bejáratva, hiszen amelyik hangdoboznál éppen fel van cserélve a polaritás, annál az alatt az időtartam alatt az optimális irányhoz képest ellentétesen halad a hasznos jel a vezetékekben, ami egy ideig kihat a hangra azután is, amikor visszaállítottuk a helyes irányba. Lásd kábelek irányhatása, amivel kapcsolatban szintén tamáskodsz, ám a hifiben bizonyított dolognak számító téma. (Bár összefügg a lehetséges magyarázata a membránmozgás magyarázatával, de ez most mindegy.) Így aztán (meg más okból is) igaz az, amit későbbi hozzászólásáan DDL ír, hogy az ilyen módon bejáratott hangdobozpárnál a normális polaritásba helyezés után lesz egy újabb bejáratási szakasz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák