Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz szokeherceg #97212 üzenetére

    A hangfalat ismerem, de legtöbbször mindenki olyat ajánlgat kérdésre ami neki van/volt vagy tetszene. Hallgass meg másokat is, mert én a 100K alatti cuccokban is látok fantáziát és tudom milyen nehéz a választás. Kell egy határ..
    Ha nekem kéne sztereó erősítőt venni hálózati képességekkel a 2002-höz ami árban és "tudásban" passzol hozzá, akkor ismét ezt venném: [link] a Musiccast, Tidal, Spoty, DLNA miatt. Nagyon kényelmes. (volt amikor 50-ért hirdették jófogáson hetekig)
    Ha nem ezt, akkor olyan házimozi erősítőt keresnék, amely valaha TOP kategóriás volt, és van mérőmikrofonja és "kalibrálható"/EQ-zható a hangfal/szoba sajátosságaihoz. Szerintem sokat számít, a 2002-esnek feltétlenül kell egy kis korrekció, mert kicsit morajlós alul, segít ha a faltól elhúzzuk 20-30cm-re
    A régebbi házimozikban nincs Spoty/Tidal, de hálózati lejátszás lehet. Vettem már olyan monstrumot ami igen szépen szólt. És csak kis költség, hogy 2-4 szatelit / jelenlét sugárzóval kiegészüljön élvezetes mozihanggá. (20K alatt egy JBL monitor pár) Mélynyomó nem feltétlen kell a 2002-es mellé.

    Ha nem kell a hálózati képesség akkor bátran válogatnék a 30-60 eFt-s kategóriákban a használt sztereó erősítők közül. Nekem NAD és Rotel a preferenciám. Általában a műszaki paraméterek és a netes vélemények alapján választottam. Nagyot nem lehet csalódni, hangfalaknál sokkal nagyobb a rizikó.
    De mi lesz a forrás? Azt is venni kell?

    De... ha nagyon olcsón szeretnéd megúszni, akkor 20-25K-ból egy régebbi Denon CD-s erősítő is kijön, ami persze elmarad a fent felsoroltaktól, de általában kellemes mélybe húzó hangjuk van. A 2002-es talán jobbat érdemel, de amíg nincs más, pár hónapig ezzel is bőven ki lehet húzni. Szinte biztos jobb egy kommersz Sony erősítőnél.

Új hozzászólás Aktív témák