Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Shurmanline #80178 üzenetére

    Sokan azt a szabályt vagy mondást követik, hogy +3dB peak-ek kezelésére már 2x annyi teljesítmény kell erősítő oldalon, tehát így illik tervezni a hangszórók RMS tűréséhez képest az őket meghajtó végfok teljesítményeket - és utána persze szolídan bánni a hangerő potival. Ez a szabály a legtöbb mai álló hangfalnál instant bukik, ha egy Media Markt-ba bemegy az ember, mivel már egy 200W8R képességű erősítő is tű a kazalban kb. Házimozi csodakütyük esetén pláne, még sztereó módban is. Lehet a végfok is kevés, a tápja is kevés, vagy mindkettő kevés.

    Használtan néznék valami jól megépített, stabil 2.0 bivalyt, ő kevésbé vagy egyáltalán nem fogja a csúcsokat levágni Neked, legalábbis komolyabb hangerőkön sem. Nem lesz olyan, hogy oops, elfogyott az áram.

    Meg én azt is szoktam nézni, hogy az X Watt @ 8 Ohm mellé mennyit adnak meg 4 Ohm-ra, mert pl. ebből én sokat nem nézek ki tartalék téren, 80W8R, 100W4R, nem éppen egy nagyáramú kütyünek látszik), míg erről azonnal lejön, hogy nem a kezdő liga: 100W8R, 175W4R, két 350VA-es táptrafó :U , 5Hz - 100KHz .. - nyilván hallgatni kell ezt is, de ha minden működik kifogástalanul, csukott szemmel is jó vétel lehet. Max túladsz rajta, de nem gondolnám, hogy behányós a hangja :D :N Ez pont egy licites link, de licit nélkül egyből leütve 60-63e Ft körül mennek, ahogy látom (posta nélkül).

    A HK 3700-nál a gyártó oldalán: "85 watts per channel, two channels driven @ 6/8 ohms, 20Hz – 20kHz, " - az ilyet de utálom. Döntsd el Te, hogy 6, vagy 8 Ohm, nem ? Jóazúgy öcsém... kábé kiadja... :D

    .. vagy nem :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • senior tag

    válasz Shurmanline #80178 üzenetére

    Nálam PM6006 zenél 8ohmos hangfalakon egy 40m2-es nappaliban. Semmi baj nincs vele.

Új hozzászólás Aktív témák