Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz python1 #67880 üzenetére

    A szimpla mélyhangszóró duplázás még nem elegendő, mert ahhoz jobb hangszórók és keresztváltók kellenek, különben nem sokat ér.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • fehér_ember

    addikt

    válasz python1 #67880 üzenetére

    Ez a hangnyomás a távolság függvényében is csak szabad téren volna igaz, egy szobában már abszolút de nem. Úgyhogy ez is csak egy érték, az érdekesség kedvéért.

    (#67879) blattida
    "az érzékenyebb hangszórók alsó határfrekvenciája magasabban van, több káros rezonanciájuk és magasabb torzításaik vannak"
    Köszi az infót, ismét tanultam valamit.

    (#66885) blattida
    "A grundig meg az acron nagyon másképp szól"
    Igazad volt, tényleg másképp szól. Ez még nem teszt volt, csak kipróbáltam hogy rendesen működnek-e, szerencsére igen. Kisebbik szobába (12m²) feldobtam állványokra és meghallgattam. Érdekes, hogy ott a kisebb méretű acronoknak már ~1,5m-ről is rendbe volt a hangjuk, de a grundigoknál csak kétszer ilyen távolságból volt megfelelő a mély, közép és magas hangok aránya. Nem tudom ez a szükséges hallgatási távolság kapcsolatban van-e a dobozok valamilyen fizikai paraméterével, de egy ilyen kis szobába a grundig box 5700-as hangdobozpár már túl nagy volna, remélem a 20m²-es szobában kicsit mást fog mutatni.
    Volt a szobának olyan pontja ahol jobban fel voltak dúsúlva a mély hangok, még onnét is tudtam élvezni a zenehallgatást 1-2 számnál. Le is esett az állam hogy milyen mélyek vannak jelen, még kis hangerőnél is.
    Amúgy a dobozok "mély tudását" én ezzel a zeneszámmal szoktam tesztelni (ajánlom ;) másoknak is).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák