Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Mezga Aladár #67399 üzenetére

    több olyan diy kábelt ajnároznak, amiről még nyomtatni se lehet. de a " hangja jó" ;]

    eladó Kawasaki j300 robogó

  • norvik

    aktív tag

    válasz Mezga Aladár #67399 üzenetére

    Jó. Részben módosítom a hozzászólásom. Nálam pocsékul szól, ez biztos. Vagy a dac-ot nem szereti, vagy a htpc-t, vagy mindkettőt utálja. Tegnap este kötöttem be, meg sem hallgattam. Egész éjjel, és délelőtt dolgozott, mentek át rajta mindenféle zenek, úgy, hogy az erősítő le volt némítva. Gondoltam, kicsit hadd érjen össze.
    Ma pedig elő a zenével. A Crystal Arabesque cd-jének anyagát választottam. Teljesen akusztikus, főleg komolyzenei anyag. Már csak azért is ezt választottam, mert egy kábelgyártó demó anyaga, meg azért is, mert megvan eredeti cd lemezen is, így könnyebb kontrollálni. Vannak benne lebegősebb részek is, amikor egyszerre csak egy hangszer szólal meg, könnyebb figyelni a részletekre. Olyan hatalmas mélyekkel rendelkező felvétel, ami megmozgatja a nappalit. Kiválasztottam egy zenei részt, ami tartalmaz mélyeket, magasakat, kopogásokat, stb. Végtelen lejátszásra állítottam. Meghallgattam ötször, az AQ Pearl kábellel. Ezután sajnos szünet következett, mert a htpc-t újra kellett indítsam az usb kábel csere miatt. Menet közben nem akartam cserélni, valszeg nem is ismerte volna fel a dac-ot. Tévedés itt adódhatott volna, de szerintem nem volt. Majd csere a Klotz-ra. Eredmény. Szűkebb tér, fátyolosabb hang. A basszus mély volt így is, ugyanúgy megremegtette a nappalit de nem volt annyira leképezhető. Mosottabb. Nem éreztem elég testesnek. A hang nem vált le úgy a hangfalakról. Hifiztem a nappaliban, és nem voltam ott az előadáson.
    Gondoltam, ellenőrzöm magam. Feltettem ugyanezt a lemezt Cd-re. Az usb kábelek teljesen ki lettek hagyva. A Rotel szolgáltatta a zenét, hol a saját rca kimenetén, hol pedig csak futóműként, a d-a átalakítást a Denon-és hagyva. Akármelyiket hallgattam, mindegyik tetszett. Picit más volt persze, de mindkettő jó. Az én ízlésemnek. Nem mondom, hogy nem lehet együtt élni az AQ Pearl-el. Lehet. Ne. És egy idő után meg is szoknám. Talán. Ha ló nincs, megteszi a szamár is. Hangsúlyozom, hogy mindaz, amit írok, az én rendszeremre vonatkozik, de arra biztosan igaz. A Klotz kábelt egy jól sikerült belépő szintű kábelnek gondoltam, nagyon jó árazással. Eddig ezt csak gondoltam, de már hiszem is. De vissza a meghallgatáshoz. Azt már el tudtam dönteni hogy a kis AQ Pearl-t nem nekem tálalták ki. De Kíváncsi voltam, hogy tud többet adni számomra, mint egy tartozékként kapott hdd kábel. Megjegyzem, hogy azt a hdd kábelt sokáig használtam, zenei célokra, amíg kinn voltam Norvégiaban, és csak a laptopra volt kötve a Denon, és se erősítő, se hangfalak nem voltak elérhető távolságban a birtokomban. Lehet, hogy szentségtörés, de azzal használtam. Szóval, ez a külső hdd kábel nálam, nekem, az én rendszeremben jobban szól, mint az AQ Pearl. Persze, nem vagyok tőle eldurranva. De nyitottabb, és semlegesebb a hangképe. Mos. Nem is kicsit. De kevésbé, mint a Pearl. És rohadtul fáraszt. Próbáltam azt is, hogy hagytam csak úgy szólni. Háttérnek. Amíg ebédeltem, vagy mást csináltam. És zavart, inkább csendet akartam. Ez csak érzés. De ez az egész hobbi érzésekre épül. Visszatéve a Klotz kábelt, már megint zenét akartam hallgatni. És még valami. Nem azért fikázom, mert olcsó. Hanem azért, mert nekem nem jön be. Én lennék a legboldogabb, ha emberi áron, mondjuk 10k alatt tudnánk tucatjával olyan drótokat venni, amik kielégítik az igényeinket. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az ajtóm nyitva áll minden érdeklődő fórum társ előtt. El lehet jönni, meg lehet hallgatni a drótokat.

Új hozzászólás Aktív témák