Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozzy711

    őstag

    válasz lajthabalazs #55749 üzenetére

    Az előbb a Hangsugárzó hangjáról beszéltem süketszobai körülmények között, azt amit a készítő mérnökök megálmodtak.
    Ezt a hangobozt ugyanúgy szólni nyilvánvalóan többet nem hallja senki, mert azokat a körülményeket, amiket a mérnökök biztosítottak a készítésénél a süketszobában, képtelenség reprodukálni ez evidens.
    Ezért is van az, hogy a gyári specifikációk sokszor hihetetlenek, ha hazavisszük a saját meghallgatási környezetünkbe és csak pislogunk. Ilyenkor jön a hangszínszabályzó, hogy az majd mindent megold. Sokszor meg is oldja látszólag és ha tetszik úgy kell hagyni, de ez már biztosan nem az a hangzás amit a mérnökök megálmodtak ( ettől még persze meg lehestz vele elégedve ).

    Szerk: mondom ezt úgy, hogy pc-ről hallgatok zenét, Foobarral saját készítésű Focal hangszórós dobozokkal és bizony a mélytartományban 2-3 dB-es emelést használok, mert így komfortosabb, de ettől még tudom, hogy ez nem az igazi. ( sajnos a zenei felvételek mélyátvitelének problémái miatt, melyeken akár 10 dB-es eltérés is lehet egyes felvételek között, magyarul egyik felvételnél majd kiesik a mélysugáró a helyéről, a másiknál meg épphogy hallani valami mélyet ). Azért könnyebb a helyzetem, mert én vagyok a készítő és én így álmodtam meg. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák