Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz Auratech #42873 üzenetére

    tt válaszolok egyben kammerernek is.

    először is köszi a választ :)

    kammerer: panasonic a hangdoboz, nem sony, de gondolom ez mind1 :) úgy értettem azt, hogy jobban szólna, hogy természtesebben a zeneszerkesztés miatt. vagy tényleg nem jelentene semmi pluszt a 2 műanyag szatelites aktív Logitech 2.1-essel szemben ez? ilyen amúgy

    persze ebben az esetben 10-20ezer elmenne erősítőre, ami - ha tényleg nem jelent előrelépést a fent említett hangfalpár - akkor a sorrendiség miatt egyelőre felesleges lenne. érdemesebb akkor inkább normális audio interfész és fejhallgatóra költeni első nekifutásra?

    Auratech: jó lehet ez az M-Track ahogy nézegettem, de sajna a 30ezres határ felett van kicsivel. ha még vmi alap fejhallgatót is szeretnénk, akkor nem megy a dolog.
    amit nem értek: 24bit de csak 48khz? érdemesebb 24/96-os interfészt nézni inkább hsználtan?
    másik: írtad, hogy akkor behringerből minimum a 802. az már elfogadható alternatíva? nem sokkal lenne drágább a 1002-es, és az M-Track árában már QX1002-es lenne effektprocesszorral. ez mennyit jelent kezdő perspektívából?? előbb-utóbb fel fog merülni az igény rá, vagy bőven elég egyelőre a sima USB-s 802/1002?

    persze bárki válaszolhat, aki kicsit is járatos a zeneszerkesztés/otthoni stúdiózásban.

    az elmúlt 2 napban nézegettem ilyen interfészeket, és lennének elég sokat ígérő darabok(már amennyire egy laikus 2-3 napos utánolvasás alapján megállapíthatja azt :D) de ezek bőven kívül vannak a megadott kereten.
    viszont ebayen EU-s eladóktól látni elgondolkodtató ajánlatokat: 100 eur alatt el lehet kapni 1-2 focusrite scarlet 2i2-t vagy sappire-t, esetleg Edirol FA-66-t, Cakewalk UA-25 EX-t vagy AKAI EIE Pro-t.
    érdemes lehet megpróbálni leütni egy ilyet, ha megáll 100eur alatt szállítással?

    fejhallgatóból amit kérdeztem, az AKG420 vagy a Sennheiser 201 már megfelelő az ismertetett célokra? a jelenlegi CANYON szarhoz képest mindenképpen jobbak, az egyértelmű, de kezdésnek megfelelőek ezek 'monitorozásra'? vagy ha nem, akkor ti mit vennétek ha mondjuk a keretből max 10e-t szánok rá?

    az már kezd körvonalazódni, hogy első lépés mindenképpen az interfész+fejhallgató. a behringer 802/1002-t nyugodt szívvel meritek ajánlani, vagy a sok feature/csilivi csak parasztvakítás rajta, amit a PC/DAW úgyis kivált és inkább az M-Track?

    második lépésben pedig szerintetek mindenképpen legyen egy erősítő, még ha átmenetileg csak a panasonic SB-CH74-es hangfalpárt is fogja hajtani, vagy ebben az esetben ez felesleges lépés lenne, és inkább azt a pénzt is az interfész+fejhallgató kombóra kéne költeni?
    vagy a zeneszerkesztés/stúdiózáshoz már ezen a szinten is elengedhetetlen lenne, hogy ne csak fejhallgatón szólaljon meg a cucc?

    tehát leegyszerűsítve:
    I) vagy interfész+fejes+erősítő (az elfekvő panasonic hangfalhoz) 2 lépésben 30+20ezres kerettel,

    II) vagy első lépés interfész 30ezres kerettel és 1-2 hónapig továbbra is a Logitech 2.1-en szólna, aztán fejhallgató 20 ezres kerettel, erősítő meg hangdoboz pedig a jövő zenéje lenne (mondjuk fél-1 év múlva jöhetne számításba egy megfelelő erősítő és hozzá hangfal beszerzése)

    bocs, ha hosszőra sikerült, remélem érthető voltam :))

    válaszokat előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák