Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpityusz

    csendes tag

    válasz bpityusz #4281 üzenetére

    Mindehhez hozzáteszem, hogy ha már digitális, és jól szól, akkor az nekem csak és csakis a Sony DAT-ja (szóval szeretem az analógot, meg a digitálist is, csak jó legyen:) )

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz bpityusz #4281 üzenetére

    Sajnos CD-lejátszóból relatíve ritka az igazán zeneien szóló. DE van! Az egészen régi darabok közt érdemes keresgélni szerintem (1-bitesek már nem annyira jók), és azok a teret is elég tisztességesen hozzák. A #4271-ben írt hozzászólásom egyébként még annak tükrében íródott, hogy naív módon azt hittem, az írott CD (4x-es írással) van olyan, mint a gyári, de sajnos nincs, nálam ezen a régi masinán a nemrég frissített lézeregységgel sincs. :( Szóval már nem félek CD-t sem venni, főleg mert az én LP-rendszerem csak középkategóriába fér bele (és elég drága lenne a feljebblépés... ettől függetlenül azért gyűjtöm az LP-ket is, egyrészt mert élmény hallgatni, másrészt lesz még nekem sme hangkaros thorens 124-em valami jobb mc hangszedővel :DD ).
    Szóval a high-end valóban az LP, de azért a CD is tisztességesen meg tud szólalni, és olcsón hozzájuthatsz egy régi, jól szóló masinához. A milliós ML390s-t ugyan még nem hallottam, de az Alisca Orange-os szakember szerint csimbum cirkusz, pocsék, és egy philips CD-880 sokkal jobb. Gondolom, azért a hangokat elemző, és a részleteken élvezkedő audiophileknek az egy kiváló darab, zenére vágyóknak meg felejtős. :U

    A másik dolog, hogy például Pink Floyd: The Wall még az LP-korszakban készült, arra lett optimalizálva (na meg a mesterszalag is öregszik). És ahogy én tapasztaltam, ezek sok esetben szörnyen szólalnak meg CD-n (Pl. Deep Purple: Machine Head egy nagyon ilyen album). De van néhány, mostani, újonnan felvett hanganyagom is (populáris műfajok), azok viszont már az ún. loudness war (ez a trend sajnos) miatt szólalnak meg annyival rosszabbul CD-n. Hiába digitális a felvétel, LP-n a jóval halkabb, nem (annyira) elcseszett felvétel sokkal szebben, zeneibben szól. Tehát azért ez is benne lehet elég vastagon ebben a különbségben...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák