Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz #71562240 #20184 üzenetére

    Sokszor írtam, hogy ne zavarjon meg, hogy ki melyik oldalt képviseli, de mégis mindig megzavar.
    Azt meg hadd ne kelljen magyarázni, hogy minden példa sántít valahol.

    python1: én keresem az okát. Meg lehet érte kövezni.
    Ha azért szól jól, mert az agyam elhiteti velem, hát azért.
    Amíg a véleményem mérésekkel, fizikai magyarázattal nem támasztom alá, addig az vélemény és nem tény. Ha tényként kezelem, az pedig idiotizmus. Nem?

    (#20185) bajnokpityu: én nem tapasztaltam és fizikai magyarázatot nem találok rá. Ha tapasztalnám és nem találnék rá magyarázatot, akkor használnám.
    De én nem hülyéztem még le senkit szerintem azért, mert hisz valamiben, mindig próbáltam kihangsúlyozni, hogy meggyőzhető vagyok. Csak nem két szép szemmel lehet meggyőzni, hanem tényekkel, mérésekkel, magyarázatokkal.
    Ha Te tapasztalod használd egészséggel. De ne kezeld tényként addig, amíg nem támasztod alá, vagy ha tényként kezeled, és valaki megkérdőjelezi, akkor ne zárkózz el az alátámasztás lehetőségétől. Szerintem ez nem egy elrugaszkodott eszme tőlem. :N
    Egyetlen egy "szerintem" szó a különbség a tény és a vélemény közt. Ha használod, akkor nem kell alátámasztani... ;)

    (#20182) kammerer: erről szívesen látnék egy mérést. De komolyan. :)

    Úgy érzem néha, hogy van a hifi topik. Ebben vannak azok, akik hisznek a woodooban és minden apróságában és vannak azok, akik szkeptikusan állnak a dolgokhoz.
    A woodoo pártiak hülyének nézik azokat, akik szkeptikusan állnak a dolgokhoz, a szkeptikusok meg semmi mást nem szeretnének, csak bizonyítékot látni, hogy hívők lehessenek.
    Ugyan az a téma, csak két megközelítés, de a woodoo pártiak kizavarnák a szkeptikusok a topicból, mert nem a hifivel foglalkoznak. Mintha a hifi woodoo lenne és nem tudomány.
    Engem ez személy szerint zavar például. :U

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #20184 üzenetére

    Elnézést a dupláért, de hogy még érthetőbb legyen: Dudika10, az utóbbi ("tőlem eredő") "vitákhoz" kapcsolódva Te nem moshatod úgy össze a placebós és a Föld lapos/nem lapos hasonlatot, mintha te lennél a Kopernikusz-Giordano Bruno-Galilei. Te ezekben a Loyola Ignác vagy.

    Sokat segítene, ha végre abbahagynád a "meggyőzhetőséget", mert nem akar senki meggyőzni. Se a két szép szemedért, se másért. Nem kíváncsi senki (vagy majdnem senki) arra, hogy "meggyőzhető" vagy-e vagy sem. Kit érdekel, hogy te "meg akarod győzetni magad"? Vagy érdeklődsz, vagy nem. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák