Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutyek

    senior tag

    válasz Lauda #119663 üzenetére

    szerintem túlagyalod a dolgot - @denesdr HSZ-e tökéletesen osszefoglalja, ami a hangra vonatkozik. Hogy kell-e új gép, az nem a hangtól függ; a mostani és a (potenciális) leendő is ugyanúgy remekül fog szólni akár optikai átalakítóval, akár külső DAC-on keresztül hajtva... (sőt, lehet, hogy egy új gépen a sima alaplapi hang se rossz).

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Lauda #119663 üzenetére

    Most raktam össze apámnak egy desktopot, kis ízléses cukit. ITX alapokon.. ez a legkisebb alaplapformátum. Ugyanez tv körül simán htpc, úgy néz ki, mint egy design-os konzol :D De át is tehetô a bele más házba..

    Ház: Bitfenix Portal
    Alaplap: ASrock B550M-ITX/AC
    Proci: Ryzen 5 5600G
    RAM: RGB LED-es G.Skill TridentZ DDR4-3600, 2x16G
    SSD: NVME 512G WD Blue
    Táp: Corsair SF600

    Perifériái meg vannak.

    Ez egy tök jó alap szerintem:
    - kicsi, mutatós, design-os ház
    - SFF táp: kicsi, erôs és különlegessége, hogy ilyen kis fogyis konfig mellett egy ilyen 600-as nem indítja be a ventijét, azaz passzív (amúgysem hallod meg, csak na).

    - a lap támogat ECC RAM-ot, ha olyanod lenne, Ryzen PRO szériás CPU-val (nekem otthon így van, 4650G-vel, csak más ház + ASUS nagy ATX lap).
    - 7.1 Realtek, igaz, nem az 1200-es széria, hanem a standard 800-as, de használható. Ha kell a csúcs Realtek, ASUS ITX, ez itt ni: dual opamp, Nichicon kondik, árnyékolás, stb stb stb. csak nem kaptam, mikor vadásztam + az ára horror.

    VGA a CPU-ban ugye, az újabb, AM5 szériás Ryzen-ek már AV1-et is gyorsítanak (RDNA2-es GPU bennük), csak gyôzd pénzzel, .. szóval ez marha jó vonal szvsz.

    Van így egy csendes géped, kicsi géped, marha jó integrált GPU marha jó szoftver támogatással (driver stb), laptól függôen egy már jó Realtek-ed, modern-gyors USB csatlakozók, modern wifi (kikapcsolható) külsô antennákkal és nem utolsó sorban egy bivaly CPU, ami nem kakilja ôssze magát azonnal, ha olyan konverziókat alkalmazol audio-ra, ami CPU-intenzív.

    Én ph-ról csemegéztem össze mindent, volt, ami használt (cpu, ram), volt, ami új (ház, táp, ssd), .. bôven megállt 400 alatt.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák