Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz VoidXs #118568 üzenetére

    Szerintem aki - egy tényleg jó hangminőségű (sztereó) rendszeren nem hallja a hangzásbeli különbséget a kábelek között, az süket. ;] Olcsó IC-s xarokon (tipikusan a D-osztályú házimozi erősítőkre gondolok :B ) kb. valóban mindegy. Csak jó vastag legyen, hogy a hosszú mazzagon ne vesszen túl sok teljesítmény, mert azt persze mindenki észreveszi.

    Saját példa: a saját tervezésű és építésű 2x2W-os végfokomhoz olcsón vettem Ali-ról (több nyugati szakíró által dicsért, amúgy elég hagyományos felépítésű, de jó vastag sodrott OFC ATAUDIO hangszóró mazzagokat. Tök nyugis hangú, kiegyenlített, de nem különösebben "részletező" a hangja. Ehun-e: [link] Hónapokig használtam, megszoktam, de vágytam a "jobbra", szívesen kipróbáltam valami hasonló árú (de legalábbis nem sokkal drágább mazzagot). Elkapott a hév, és vettem (hamis) Nordost Blue Heaven ezüstözött réz, merev szálas (7-7 merev ezüstözött drót, külön-külön szigetelve teflonnal). Megjött, bekötöttem, és majd seggre estem tőle: minden megváltozott, sokkal több magashang, sokkal, de tényleg sokkal több részlet, sokkal szélesebb / mélyebb tér mint a másikkal (minden más komponens természetesen ugyanaz - és rövid, másfél méteres drótokról beszélek). Aztán már fél óra után elkezdett valahogy baromi fárasztó lenni - soknak találtam a hangerőt, akaratlanul is egyre lejjebb tekertem. Gondoltam, csak én vagyok rossz passzban, biztosan ma nincs kedvem zenét hallgatni... ...majd holnap. Másnapi bekapcsoláskor szintén először a döbbenet: részletek és tér mindenütt, de miért húz magasba, miért nincs egy deka mélyhang sem? Egy óra múlva inkább kikapcsoltam a cuccot, nem volt kedvem hallgatni.

    Aztán vissza a szimpla echte kínai, ATAUDIO mazzag, és láss csodát: kevesebb részlet, de ami van, az legalább nincs a "pofámba tolva", ismét van mély, ismét helyreállt a hangzáskép, és napi 10-14 órán át szólhat a cucc, soha nem zavar, nem akarom lehalkítani vagy kikapcsolni. A hamis Nordost meg ment örökre a fiók aljába - nem tudok vele együtt élni, pedig "csak" egy hangszórómazzag, semmi más. :F

    Ja, és az én hallásom egyáltalán nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Lauda

    félisten

    válasz VoidXs #118568 üzenetére

    Köszönöm szépen, akkor ez el is dőlt. A fizikával nincs értelme "vitatkozni". :D Lehet akkor még a kácsa féle kábelt is felesleges megvennem, mert a jelenlegi is megfelelő teljesen. Bár nem tudom akkoriban (20-25 éves vezeték) volt-e ilyen oxigénmentes előírás a réz vezetékekre. Aztán lehet annak is csak annyi a jelentősége, hogy halkabban szól vele. :F ;)

Új hozzászólás Aktív témák