Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutyek

    senior tag

    válasz orbano #118083 üzenetére

    Én kicsit vitatkoznék. Az említett Sony (XM3) van nekem is, önmagában a BT nem feltétlenül probléma.

    1. BT: mindenki estében egyéni kérdés, hogy a BT kodek mennyit ront a minőségen, illetve ez mennyire hallható. Nekem van jobb vezetékes IEM-em is (300+ EUR kategória), nagyon alaposan teszteltem, és nem hallok különbséget az LDAC (best quality setting) és a wire között. Az XM3 szintén megy vezetéken is, a tapasztalat ugyanez. Ami azt illeti, nálam (kényelmi szempontok miatt) a "nagy" rendszeren is általában BT-n keresztül szól a zene, nem érhető tetten a drótos kapcsolat jobb minősége.

    2. Van jó minőségű, kifejezetten stúdió monitor Sony fejesem (hangszeres gyakorlás / felvétel), ekvivalens (Harman) EQ beállítással, stúdió interface-ről ugyanúgy szól, mint az XM3. Hozzáteszem, hogy EQ nélkül az XM3 botrányosan szól (brutálisan túltolt basszus), a stúdió fejes nyilván alapból, EQ nélkül is kellemes.

    3. Ha sztereó mixet hallgatunk, akkor HiFi-s füllel semmilyen fejhallgató sem szól jól, hiszen köze nincs a hallottaknak ahhoz, amit a stúdióban összeraktak. Binaurális természetesen igen (magánvélemény).

    4. Szerintem: erősen túlzó az álláspont, hogy a BT nem alkalmas minőségi zenehallgatásra. Úgy vélem, az erre vonatkozó közvélekedés alapja sokkal inkább sznobéria / elitizmus, semmint megalapozott tapasztalat... amúgy nagyságrendekkel több múlik az EQ-n, mint azon, hogy wire vs BT codec (mindezt LDAC best quality vonatkozásban)

    (Disclaimer: nyilván el lehet könyvelni, hogy ehhez én süket vagyok, ezzel együtt 40 éve játszom vonós, illetve egyéb hangszereken is, valószínűleg több időt töltöttem szimfonikus zenekarban játszva, mint a többség BT fejest hallgatva)

Új hozzászólás Aktív témák