Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ubulhun

    tag

    válasz ozzy711 #113957 üzenetére

    Persze, tudom... :)
    Na, szóval: a mostani felállás TV-n Tidal app, (jó volna hosszú távon valami médialejátszó) optikai kábellel Topping E30, az említett Audiophonics végfok, és egy pár MA Bronze 6 (tehát az 5. generációs verzió még).
    A tér elé nagy, összesen negyven-egynéhány négyzetméter (nappali, étkező, konyha egyben), aminek egyik sarkában van kialakítva a nappali rész. Nyilván ez sem ideális teljesen (egyik hangfal a sarokban), azért a hangfalakat nem kell teljesen rátolnom a falra.
    Biztos vagyok benne, hogy bőven van mit javítani. Meg persze a hangfalak is igazából belépő szintűek, azt is tudom, de az is friss (idén tavaszi) beszerzés, kéz alól, és egyelőre elégedett vagyok vele.
    Nem teljesen ért váratlanul a dolog, bevallom, mert hallgattam korábban denesdr diy rendszerét, amit szintén ilyen Hypex Ncore modullal készített. A hatás hasonló, ha a hangfalaim jóval gyengébbek is. Mindenesetre nem tolja túlzásba a basszust (Onkyonál sokkal hangsúlyosabbak voltak a mélyek), de nagyon jó egyensúlyba vannak a közép- magas hangokkal.
    Nekem korábban inkább a magasakkal volt bajom, most viszont nagyon szép (nyilván az én igénytelenségem mellett) tiszta magasakat hallgathattam, akusztikus, vokális darabok esetén is. (Nagyon szeretem a hegedűt illetve szoprán, kontratenor hangfekvéseket.)
    Bocs a megfogalmazásokért, de abszolút laikus, zeneszerető és zenehallgató vagyok.
    Tudom, hogy összességében olcsó komponensek, de nekem most nem is volt betervezve az egész beszerzés, csak az Onkyo mindenféle betegségekkel kezdett küzdeni, ez indította a folyamatot, és sajnos ennél többet nem tudtam volna rászánni.(Ha őszintén magamba akarok nézni, ennyit sem lett volna jelen körülmények közt szabad... :DD De azért nem bántam meg... :) )

    "Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

Új hozzászólás Aktív témák