Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bali27

    addikt

    válasz liszi70 #112300 üzenetére

    Az alátétezésnek van hatása még az erősítő alatt is, igaz valamivel kisebb mint a hangfalak alatt.
    A szobába elhelyezett tárgyak meg gondolom a lecsengési időn, a mély érzetén stb változtat. Persze a másik szobában a padlora tett bármi az szerintem is túlzás, mint kb a pillangó hatás... Nem hiszem hogy hifiseknél a "csorda szellem" mérvadó volt.. Én ha ott lettem volna csukott szemmel összpontositva hallgatnám és olyankor markánsabb vélemény alakul ki mintha közben nézelődök stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz liszi70 #112300 üzenetére

    Ugyanezen agyaltam, hogy persze, még az időjárás, vércukorszintjük, minden is kihat a zenére, vagy hogy a székben egyik felállásnál a bal fenekét terheli az ember könyökölve-ülve, másiknál meg a jobb fenekét. :D

    Ez mind megvan. A lényeg, amit írtál: vajon mennyire hat ki az észlelésre, hogy szignifikánsan, eldönthetővé tegyen olyat, ami hifi/elektromos szempontból tök8 (a tápfeszt nem érdekli, hogy melyik fenekeden ülsz).

    Szóval alapvetően +1, kieg. azzal, hogy a psziché nagyon el tudja vinni a dolgot és itt is ez történik.

    Amiért pedig működik a dolog, az az a puszta tény, hogy zenét sem vakon hallgatunk, hanem adott esetben ugyanúgy előkerülhet egy limonádé, whiskey, kinek mi ugye, meg minden egyéb pszichére (komfortérzeten keresztül) ható dolog.

    Tehát az "audiofilek" ha lehet így nevezni a díszes csapatot, nem csak a hallás alapján ítélnek meg valami olyat, amit csakis az alapján kellene-illene, és ez tök nornális is így, csak nem szabad olyan abszolút igazságokat kinyilatkozni akkor, hogy "ez a DAC gyönyörűen szól", mert ha átteszek egy Entreq patkányt A-ból B-be, azonnal máshogy fog szólni az a DAC. (Máshogy fogalmazok: nem a DAC fog máshogy szólni, hanem az észlelő fogja máshogy szólónak értelmezni).

    Tehát amikor készüléket kell "behallgatni", én ezt semleges környezetben tudnám csak elképzelni, ha bemutatóterem. Nincs mindenkinek patkánya otthonra. Ha pedig még haza is vihetem letét ellenében, otthon próbálnám be, de úgy, ahogu használnám: virág, lámpa, puff, párna, stb. minden marad a helyén (a szobaakusztika minimum kezelésén már túl vagyok) és akkor úgy lássam, mit mutat.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák