Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #14752768 #111494 üzenetére

    Mai napig nem tudom, jó iskola-e az újabb és újabb DAC-ok kimeneti maximumát 2Vrms (RCA) vagy akár afölé is tenni. Lényegében a DAC utánra beépítenek egy elôfokot is, ami amúgy a legtöbb integráltban ott van, ami miatt a bemeneti érzékenységük magas, már 500mV is elviheti a végfokot max teljesítmény közelébe, nemhogy 2V. Pláne, ha régebbi erôsítô, amik bemeneti érzékenysége magas jellemzôen (CD/Tape/Line). Egy Hypex elvan ezzel a koncepcióval, de sokmindennek még ma is sok(k), 500-750mV-ok körül vannak rengetegen.

    A DAC kimeneteken - többnyire minôségi opamp-ok végzik ezt az elôerôsítést, de ha blokkdiagramon kellene vázolni a szitut, akkor lényegében a végerôsítôk elé nem kellene fullos input stage úgymond, 1-2 DAC-al egybôl lehetne a meghajtó fokozatokat etetni, mert az elôfok a DAC-ba került, ehelyett az megy, hogy vagy a DAC-ban digitálisan, vagy analóg potival csökkentjük a hangerôt, és már kis változtatás is nagy lépés a kimeneten.

    A minél magasabb jel/zaj arányt adó interkonntekt kábeles átvitel esetén ez nem hülye lépés, csak lehet, volnának-volnánk páran, akik inkább maguk elôfokoznának, ne a DAC-ban legyen ott plussz eszközként.

    És az sem teljesen vad manapság már, amikor DAC, meg erôsítô fokozatok, minden egybe szerelve, még a nyák is egy és ugyanaz.

    Kíváncsi leszek, 10 év múlva mi lesz a "divat irànyzat" hifiben... 150dB SINAD (minek?) és szobai erôsítésre alkalmas DAC-ok 10-20W kimenetekkel, mint mindenegybe készülékek ? :F Amiket onnantól nem is DAC-nak hívunk, hanem megintcsak integráltnak, vagy tudom is én minek.... (már most is van nem egy ilyen).

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák