Aktív témák

  • freya

    aktív tag

    Hello PH!

    Vettem egy Asrock K7VT2 alaplapot (VIA KT266 + Audio + LAN + USB2.0) és hozzá turkáltam :) néhány alkatrészt:

    AMD Duron 750 MHz (133 MHz FSB)
    Matrox G100 AGP-s videokártya
    Infineon 128 MB SDRAM (PC133)

    Semmi más periféria nincs hozzá, csak egy billentyűzet.

    A gépet bekapcsolom, BIOS-t elindítom, és kb. 5 mp alatt lefagy az egész, megáll minden, nem reagál semmire. Újraindításra nem csinál semmit, már a BIOS se jön be.

    Hosszabb áramtalanítás után újra kapok 5-10 mp-et: BIOS bejön, sikerül elmennem a Hardware Monitor pontig. Ott az adatok:
    CPU Temperature: 40-50 C (emelkedik mp-enként, de 50 volt a max. amit láttam)
    Vcore: 1.61 V (1.60V-on megy ez a Duron)
    Feszültségek: nagyjából rendben, 3.3 helyett 3.22 a legnagyobb különbség, de nem ingadozik.

    Mi lehet a hiba? :F
    Én processzorra gyanakodok, de a videokártya sem kizárt, hisz mindig változik a videomemória tartalma. Túlmelegedés nem valószínű, különben is az Asus-os védelem lekapcsolná a gépet. A memória megint nem hiszem hogy hibás, a BIOS szerintem semmit nem használ belőle, javítsatok ki ha mégis.

    Még valami: Egyszer úgy fagyott le, hogy elcsúsztak a betűk: Vcore helyett V ore volt és teljes oszlopok hiányoztak. Még 1 szavazat a hibás videomemoriának...

Aktív témák