Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VW

    aktív tag

    válasz F1DO #180 üzenetére

    megvettem a co hegesztőt a Kranom Bt. (einhell szervíz)-nél (a hegesztőgépes fazon) 8.ker Vajda Péter utca12.-ben
    arra figyelj,hogy délután 3 óráig vannak csak nyitva.Én is 14.45-kor estem be.Egy gyár udvaron vannak,a portás útbaigazít.
    Sajna csak egy csaj volt ott aki nem nagyon értett a dolgokhoz.Annyit tudott mi mennyibe kerűl és mi jár hozzá,de technikai dolgokhoz semmi.Még annyit se mint én ,pedig még csak most szeretném megtanúlni a hegesztést.Egy picike kis raktárszerűségben vannak,pár polc a cuccokkal meg egy púlt.Egy szomszédos helyiségben vannak a hegesztők meg a nagyobb gépek.
    Egy kombi MIG-et vettem(magyar gyártmány).180/210A ,4 görgő,megy 220/380 voltról is.Kaptam hozzá 20kg co palackot(töltött),reduktor,4m-es munkakábel,15kg co drótot. ez volt 160K (felénk csak a gép b.200K)
    Meg vettem egy automatán sötétedő hegesztő pajzsot 19K-ért. (ezt b.60K-ra mondták itt)
    Alkudni nem tudtam az árakból.
    Kaptam hegesztőhöz és a pajzshoz is jótállási jegyet 1 év garral,számlát nem.(ezt telefonon előre közölték is). Használati útmutató sem járt.(bár gondolom feltételezik aki ilyesmit vesz,tudja használni)
    Hát én ilyen szempontból bajban vagyok,de jön a faterom szombaton hozzám,majd kiokít mi micsoda rajta.(pl. mire jó a gázutánfúvás stb.) és kipróbáljuk a gépet.
    Egyszóval semleges tapasztalataim vannak,semmi extra se pro se kontra.Mondtam mit szeretnék,odaadta,bepakoltunk,fizettem és kész.Megbízhatónak látszanak,nem hiszem ha garanciális problémám lenne,elzárkóznának vagy eltűnnének.
    Nyugodtan nézz szét náluk.

    Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

Új hozzászólás Aktív témák