Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok,

    Meglepő problémával állok szemben, miszerint az adataimnál található konfigurációból az egyik (a rendszert képező) 750-es Samsung vinyó az utóbbi időben defektesen működik.

    A vinyó nagyjából másfél éves, és kb 2 hónapja produkálja véletlenszerűen azt a jelenséget, hogy használat közben a zene egyszer csak megakad, aztán szépen minden program beáll, csak a kurzort tudom mozgatni, de amúgy semmire nem reagál a gép, valamint a vinyó seekelés ledje fixen világít.
    Így áll nagyjából 1-2 percig, majd működik tovább a gép, mintha mi se történt volna. Előfordulási gyakoriság 1-2 naponta 1x.
    Sajnos az utóbbi időben már néha nem működik tovább a gép, helyette kékhalált dob és restartnál nem is látja a vinyót a bios. Első ilyen alkalommal áramtalanítottam a vinyót és kiszedtem hülni, mert nagyon melegnek éreztem (a másikhoz képest is), majd visszahelyezés után tökéletesen működött tovább. Biztonság kedvéért betettem a gép orrába egy rendszerhűtőt, ami relative hűvösen tartja a vinyót, de azóta megint fagyott egyszer, én pedig féltem az adataim.

    A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a probléma okozója, hogyan tudom orvosolni? Esetleg gariztatni kéne?

    Oprendszer: Vista 32bit
    Futtatott alkalmazások fagyások idején: Firefox, MSN, utorrent, foobar, NOD32, Daemon Tools

    Köszi,
    Mosqu!to

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz Dzsekó #9565 üzenetére

    Ha jobb, tehetek be jelentést is.

    [ Szerkesztve ]

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • Mosqu!to

    addikt

    Sziasztok!

    Lenovo notiban van egy Seagate 160gb 5400 rpm vinyó, ami halálán van. Külső behatások nem érték, nagyjából másfél éves, és tegnap este úgy döntött, hogy neki elég volt a pörgésből.

    A jelenség: bios felismeri, win el is kezd bootolni, aztán eközben meg is akad, időszakosan kattan egyet, pár másodpercenként.
    Idegen gépbe téve bios szintén látja, viszont annak is megakasztja a bootját!

    Mi romlott el benne? Adatokat még valahogy vissza tudom nyerni róla?

    Köszi előre is,
    Mosqu!to

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Új hozzászólás Aktív témák