Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HazayTotyika

    újonc

    Sziasztok!
    Kb. 2 hete történt, hogy egy 2TB Seagate Barracuda tárolóról közel 1TB adat eltűnt. A tároló előtte nem volt működtetve, törölni nem törölt róla senki. Esetleg találkozott már valaki ilyesmivel?

    Részletek (rendszer):
    - Dell Inspiron N7010 laptop (Intel I3, 4GB RAM, Samsung 840 256GB SSD, mint rendszermeghajtó (ez is elég friss egyébként, mert cseréltem), a régi HDD a DVD helyén egy 750 GB-os talán Toshiba meghajtó)
    - Thermaltake BlacX dupla, külső 3,5" merevlemez dokkoló
    - benne 1db 2TB Seagate Barracuda ("régi", kb 6 hónapos), és egy 2TB Toshiba ... (az új)

    A dokkoló egy USB porttal van csatlakoztatva a géphez és eddig semmi probléma nem jelentkezett.
    Előzmény
    Ahogy telt a "régi" HDD, elkezdtem gondolkozni, hogy hogyan lehetne bővíteni a rendszert, és mivel ár/érték arányban ismét egy 2TB-os merevlemez vásárlása bizonyult jó megoldásnak vettem egy új 2TB-os HDD-t. Hiszen úgy is van még egy hely a külső dokkolóban, mi baj lehet.
    Megvétel után "csatlakoztattam" az új merevlemezt is a rendszerbe, semmi gond nem volt. Adatok jöttek, mentek a két tárolón. Az adatok elkezdtek gyarapodni és átléptem a 2TB adatmennyiséget összességében a két tárolón.

    Eleinte (legalább is úgy emlékszem) nem volt gond, minden adat a helyén volt, de kb. 2 hete eltűnt közel 1TB adat a "régi" HDD-ről. Így hát elkezdtem utána járni mi lehet a gond.
    A dokkol honlapján ráleltem a problémámra, ahol kiderült, hogy max. 2TB-ig képes kezelni az adatokat. Így nemes eleganciával az új lemezt kivettem a rendszerből, remélve így megoldódik a gond, de sajnos nem. Továbbra is hiányzik az 1TB nagyon fontos adat, azóta ezeken a merevlemezeken befagyasztottam az adatírást, remélve lesz megoldás.

    Találkozott már valaki ilyesmivel?

    (ui.: fontos lehet, bár lehet ez egy másik probléma, hogy kb. 2hete :) "Rundll32 gazdafolyamat leállt" hibát jelez a gép, még akkor is, ha a külső dokkoló nem működik. A figyelmeztető panelt kikapcsolom és minden megy tovább, semmi különbséget sem veszek észre az egészből).

    Tudna valaki segíteni?

Új hozzászólás Aktív témák