Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeee

    senior tag

    Sziasztok! Nem tudom hogy az ssd problémával jöhetek-e ebben a fórumban, de mivel ez a legaktívabb, gondoltam teszek egy próbát. 2 hónapja vásároltam egy Kingston 2,5" SSD HyperX Fury SATA3 120GB SHFS37A/120G winyót. A probléma az vele, hogy egyszercsak gondol egyet, leginkább terhelés alatt játék közben kimered a kép és eltűnik a rendszerből/eszközkezelőből is az ssd.. Nem rendszer probléma, mert a bios sem látja. A Z87k lapon csináltam egy bios frissítést pénteken. Egészen ma hajnalig ment a gép, erre hajnalban amikor ki akartam kapcsolni, megint elszállt. Amikor megtörténik ez a jelenség, át szoktam dugdosni/cserélgetni a sata kábelt ill a táp kábelt és akkor megint jó 1-2 napig. Gondolom a táp lehúzása reseteli a memóriáját, vagy valami ilyesmi. Egyébként van egy majdnem ugyanilyen (más számozású) ssd a gépben a rendszernek, azzal semmi gond nincs. Szóval a kábel probléma is kilővel. Gondoltam arra is hogy a táp kábel egy eres, arról van leosztva 5 eszköz, ebből 1 dvd író, egy 2 terrás winyó, meg 2 ssd és lehet hogy nem bírná a táp? Dehát akkor a többi is vacakolna, szóval ez sem valószínű. Esetleg van/lehet valami bios beállítás ami miatt nem működik stabilan? Vagyez egyértelmű hardver hiba? Mert akkor szervíz... Csak nem akarok hülyét csinálni magamból, mielőtt visszaviszem, ezért fordulok hozzátok. Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák