Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stami

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy érdekes problémám lenne. Még pár éve formáztam egy 1 TBos, WD külső winchestert egy ismerősöm kérésére FAT fájlrendszerrel, ugyanis csak ilyen fájlrendszerű vinyót tudott rákötni a DVD lejátszójára. Tökéletesen működött is, pakolta rá a filmeket, tudta használni. Viszont pár napja közölte, hogy a Windows XP nem ismeri fel a külső vinyót. Megpróbáltam én is a laptopomra rádugni, de nem jártam sikerrel. Ezután elkezdtem többféle partíciós programmal megnézni (HDD Regenerator, Flobo Hard Disk Repair, Partition Magic, stb.), hátha valami felismeri. Egyedül a TestDisk 6.14 nevű hasznos kis program észlelte, hogy külső winchester van a gépemre dugva, ő viszont 2 TBos méretűnek ismerte fel, de fájlrendszert nem talált rajta. Bármilyen analizálást akartam rajta folytatni, hibát írt ki, nem tudja olvasni a szektorokat. Van valami ötletetek, mivel menthetném meg szegény vinyót? Adatok egy része fontos lenne. Létezik olyan megoldás, amivel életet lehetne lehelni oly módon a vinyóba, hogy az adatok megmaradjanak?
    Előre is köszi! :)

  • stami

    csendes tag

    válasz djculture #27311 üzenetére

    Köszi a gyors választ! Viszont a gondom sajnos nem oldódott meg. Szétkaptam a külső házat, kivettem belőle a vinyót, rákötöttem gépre. Így viszont észre sem vette TestDisk, hogy rádugtam. De ahogy visszatettem a házba, és USB-n csatlakozott a géphez, újra látta a TestDisk, hogy 2 TB-os az 1 TB-os winchasterem. Szóval a gondom továbbra is fenn áll.

Új hozzászólás Aktív témák