Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    Meg tudná valaki mondani, hogy a Disk 1-en a "Régi D:" nevű "N:" meghajtó mi

    Az alábbi képhez lenne néhány kérdésem.
    Az N: meghajtónak miért van zöld kerete?
    Arra már rájöttem, hogy azért világosabb kék, mert csak logikai meghajtó, de akkor az A: meg a B: miért nem? Az egy egytányéros vinyó, amin most épp a végén, a C:-n van a Windows.
    Oh, vagy van különbség partíció és logikai meghajtó közt?
    Ja, és végül: a Windowsnak miért kell 850MB-ot lefoglalnia erre-arra?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz King Unique #45918 üzenetére

    Azt más partícionálta, még 1000 éve, de az a vinyó már csak napokig van benne a gépemben, utána röpül a kukába, mert hibás. Csak úgy érdekelt.

    Viszont akkor most az után, hogy miért foglal ennyit a windows, jön egy hülyének látszó kérdés:
    Hogy lehetne elérni, hogy az az EFI partíció mépg többet, legalább 200 MB-ot foglaljon le? :DDD (Egyébként dual-bootos hackli miatt kellene.) Ha a szektorméret mondjuk 4KB lenne, akkor igen?

    Amúgy amikor az új HDD-t (Disk 0) életében először formáztam, hagytam alapértelmezetten a szektorméretet, ami a jelek szerint 512B. A windows is ezt írja. (Egyébként egy WD10EZEX-ről van szó, aminek a specifikációjában 4K-t írnak, viszont a kapacitást leosztva a szektorok számával 512 jön ki. Ki érti ezt? :F Na, mindegy.)
    Szóval a System Information a lemezre 512-es szektorméretet ír, annak ellenére, hogy az A: partíciót már lepucoltam, és formáztam, immár 4K-sra. Vagy őt csak - vagy a leginkább - az érdekli, hogy min van a Windows?
    Ha újrarakom a Win-t, immár az A:-ra, akkor 4KB-ot fog írni?

    Amúgy a HDD többi részét is szeretném majd 4K-n látni. Ugye jó az, ha külön partíciónként formázom?

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    HDD gariztatásával kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

    Szóval, ha még gariidőn belül jelennek meg hibás és gyenge szektorok a HDD-n, akkor azzal lehet gariztatni, vagy az beletartozik a "természetes elhasználódás" esetébe? Csak, mert pl. az Aqua honlapján az olvasható, hogy a természetes elhasználódás nem jótállás jellegű hiba.
    És egyébként a HDSentinel is ezt írja, amikor még csak néhány hibás és gyenge szektor van, hogy állapota 89%, kiváló, és "ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak, ha a kondíció tovább csökken".

    Hány hibás (/gyenge) szektor, milyen állapot elérése után lehet gariztatni?

    Mit tehet az ember, ha látja, hogy a HDD-je egy időzített bomba, és előbb vagy utóbb, de biztos meg fog halni, viszont a gariidő meg ketyeg?
    Vagy abban reménykedni, hogy nem romlik tovább, csak nagggyon lassan, vagy abban, hogy minél gyorsabban, és akkor lehet cseréltetni?
    A harmadik - megkérdőjelezhető - megoldás meg garivesztéssel jár?

    Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

    +1 És, hogy lehet felgyorsítani a folyamatot!!? ;]

Új hozzászólás Aktív témák