Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    Hali$ gzorsan irok mert lehtmegin megall ez a szemet bongeszo. Megtudjatok mondani mivel tudom leformazni a winchestert ugy hogz nem megz win< Illetve mi;rt nem indul el a dvd-meghajtorol semmi, ha benn van egz bizonyos vinyom.
    Az a vinyo most kezdett el szarakodni. Egyszercsak nem talalta a particiokat. Vinyot felismeri de a particiokat nem. Ha benn van akkor is ugy indul el a windows hogy legalabb 5 perc ha nem 10 percig tart.A windowsos es a rosszalkodo vinyo nem ugyanaz!!!
    Ugy kezdodott, hogy uj win/t akartam rakni, csak volt egz kis problema. Elozo telepitesnel valamiert felcserelodott a C meg a D . Na gondoltam most megforditom. Mivel volt egy dvd/n egy ilyen @tuning@ windows, es azon egy particion magic 8 assyem, gondoltam helyrerakom.
    Na akkor aszondja nekem a PM hogy bizonyos particioknak rossz ay MBR-je vagy mia a franc, es o majd jol megjavitja. Mondom ok. Erre bejott a PM. De nem ismerte fel a vinyokat. Meg a jot sem. Akkor jutott eszembe, hogy hat ez ismeros szitu. MAskor se szokta az NTFS eket felismerni. Jo akkor mondom majd mashogz megoldom. Jott a restart.
    Aztan semmi. Ha az a vinyo benn van, akkor k lassan indul (mondom 5-10perc). A lemezeken levo windows es egyeb dolgok viszont el sem indulnak. Kerdem en, mi koze van a dvd-nek a vinyohoz??????? :F :F :F Most mar kicsit :W :W

    Kerlek segitsetek!!!! :O :O

    Koszi!!

    [ Szerkesztve ]

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    Bocs a ronda írásért, de uj win volt angol billentyű beállítással és egy sűrűn kifagyó explorerrel. Még annyit tennék hozzá, ha valaki segiteni akarna, hogy 3 particios programot probaltam, de egyik se indul el ha bennvan ez a vinyo.
    Acronis->fel se települ a vinyora kivatkozva.
    Partition Magic-> partition drive letter cannot be identified
    Paragon->Operation Failed Disk is Absent

    Windows felismeri, de semmit nem tudok vele kezdeni, azon kivül, hogy nézegetem az eszközkezelőben.
    Ja és csak ott található meg. A computer management ben semmi nyoma. Rámegyek a disk management-re akkor 10 percig elvan hogy keresi, de semmi. Biztos megtalalta, csak nem tetszik neki hogy nincs se partico rajt, se semmi felismerhető dolog. Gondolom én.

    Most akkor kérdem én... WTF?? :F :( :W

    [ Szerkesztve ]

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    válasz Kernel #11003 üzenetére

    És azt hogyan tehetem meg? A killdisk és amivel nullázni kell az látni fogja attól hogy semmi más nem.

    Azt egyébként írtam ám hogy amin felcserélődött és ami nem működött az 2 különbözö vinyó. Arra rájöttem én is hogy ha aktivvá teszem visszaáll, mert utána vissza lett cserélve, csak nem a PM-el hanem egy másik programmal. Ezt csak azért írtam hogy kiderüljön miért jártam a PM-ben. Mondjuk akkor is hülyeség volt, de hát mostmár mind1. :W

    Addig azért megprobálok rájönni mivel nullázhatom le. :)

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    Na akkor következzen a jelenlegi helyzet. :) A PTDD Super Fdisk-el csináltam boot cd-t. Elinditottam, és sikerült törölnöm az MBR-t, utána format, és most elvileg jó.
    Nade! Mikor inditottam, ez is kérdezgetett hogy javitson-e a masik vinyomon valami hibat. Az volt benn a lényeg, hogy bizonyos particiok nem jó szektorban kezdődnek szerinte. Mert pl az egyik a 15-ösben kezdődik és az 1-esben kéne. Ugyan ezt irta asszem a másik is amivel sikeresen elbxtam a másik vinyót. De mivel nem akartam megint ugyanabba a hibába esni, inkább kihagytam. Most el is indult a win gyorsan, minden fasza, windows látja. Leformáztam. NTFS re. De jött a meglepi. A windowsban a disk management még mindig nem látja egyik vinyót se! Egyiket se! Semmit, csak a dvd-t!
    PM és társai még mindig nem indulnak el ugyanazokra a hibakra hivatkozva. Akkor most miért is? Miért nemlátja a Disk management? Miért nem szeretik ezeke az erre készített célprogramok. :F

    [ Szerkesztve ]

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    Folytatás most következik. Most akartam egy teljes formatot végezni azon a winyon ami rosszalkodott, és azt már nemakarja végigvinni. A végén unable to format vagy ilyesmi. :(

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    válasz Kernel #11011 üzenetére

    Hejj! :D Na sikerült. Nem programmal hanem ilyen fondorlattal. Raktam egy új Xp-t és láss csodát, megvannak a particiók! Egyébként ez az aktiv partíciós dolog kiidegel állandóan. Mikor windows-t telepítek, akkor mindig ki kell vennem ezt a winchestert ugyanis ha benn van, mindig ezt akarja C: meghajtonak a telepítő! Én a kis egyszerű agyammal azt gondoltam, hogy azért, mert ez a vinyó PATA a windows-os meg SATA. És ugye a BIOS is előrébb sorolja a PATA-s vinyót, és ezért a telepítő is úgy rendezi. Ezért mindig le kell kössem a PATA-st. Hogy a másikat lássa csak a megfelelő sorrendben. Remélem érthető volt. :U

    És bocs a sok írásért, csak kétségbe voltam esve egy pöppet. Mondjuk most se vagyok nyugiba. :W Szerintem senki nem szereti, ha 160 giga csak úgy huss, és elszáll... :(

    De azért ez mégis csak egy örömhír. :D Köszönöm hogy segítettél!! :R

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    válasz Imco #11038 üzenetére

    Jobbról balra! Ja nem, bocs, visszafele! Shalom!

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Samsung F4 320-as vinyóm (HD322GJ)... És egyik napról a másikra elkezdett merevlemez hibát írni a windows.. Feltettem a sentinelt, az meg azt mondja, hogy 45 gyenge szektor van rajta. Kérdezem én, hogy lehet hirtelen, egyik pillanatról a másikra ilyen hiba? Asztali gépben van, sohasem dobálom, és most ezt kapom:
    "Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
    A lemez felületén található 45 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Azonnali merevlemez csere szükséges.

    Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében." :O

    Van ennek valami értelme? Mennyi ideje lehet hátra. Mondjuk a sentinel szerint 0 nap. De csak nem annyi...

    Köszi a segítséget!

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

Új hozzászólás Aktív témák