Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz ABee #16387 üzenetére

    Szia!

    Kompatibilis módon (512 byte/szektor) kell a drive-ot használni. Ha két partícióra osztod, akkor elsődlegesként csak a 40GB-os legyen, a többi extended. Remélem USB-n keresztül kezelhető így is, még nem próbáltam. Viszont ez a kiosztás segít abban, hogy később OS felrakásakor a másodikat (nagyot) NE vágja haza.

    A sebesség? USB. Szerintem elég ennyit mondani. Lehet trükközni, több a probléma mint a nyereség. (szerintem....)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • ABee

    tag

    válasz ABee #16387 üzenetére

    Ha valakinek esetleg hasonló poblémája lenne. (Az advanced format wincsid USB rackben van és nem tudod a WD align progit lefuttatni rajta xp alatt)
    A legegyszerűbb megoldás amit találtam arra az esetre ha az usb rackben akarod (kell) particionálnod és formáznod a winyót és épp nincs kéznél win7 vagy egyszerűen nem akarod újrapakolni az egész rendszert, a következő:

    Ubuntu 10.10 letölt. (Nincs egészen 700Mb) Futtasd pendrive ról vagy válaszd ki a telepítés windows alá (!) menüpontot. Én az utóbbit tettem. Ebben az esetben az Ubuntu létrehoz egy boot menüt ahol kiválaszthatod hogy xp-t vagy linuxot akarsz e futtatni és ha már nincs szükséged a linuxra egyszerűen "uninstallálhatod" a programok telepítése és törlése menüből. A boot menüben válaszd ki hogy demo módban akarod futtatni az ubuntut, majd futtasd a gparted nevű progit (system/administration/patition editor) és particionáld a meghajtót kedvedre. Ez után már csak formáznod kell NTFS-re az allign to Mib opcióval és készen is vagy! A rackben továbbra sem fogja helyesen felismerni sem az Arconis sem a Paragon wd align progija ennek ellenére jól fog működni. (Volt lehetőségem leellenőrizni asztali gépben.) Mellesleg ajánlom mindenkinek a Paragon wd align progijával való munkát mivel tapasztalatom szerint az Arconis-os egy hulladék. Utóbbi asztali gépben sem ismerte fel a WD10EARS winyómat advanced format-nak. (De legaláb azt hogy helyesen alignolt igen...)

    És még egy kis adalék. Ha a jó öreg Abit AN7 alaplapodra akarsz rákötni egy 1Tb-os meghajtót, töltsd le a bios.zip file-t ennek a fórumnak a 3. hozzászólása alól. Megkímélheted magad egy kiadós hajtépéstől, mivel az AN7 csak 500Gb-ig ismeri fel a wincsiket. Ez pedig egy "hackelt" bios amiben a Silicon Image egy 2008 decemberében kiadott sata megjatója van beintegrálva.

    Remélem tudtam segíteni néhány fórumtársnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák