Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz DjPremier #7578 üzenetére

    Vagyis xp, vista, újra xp install volt. Csiki-csuki. Nem csodálkozom, hogy a boot megzagyvult. XP, majd Vista, és tessék békén hagyni. Ha ilyen vágyad van, akkor célszerű lenne három partíciót csinálni.

    Primary1 XP
    Primary2 Vista
    Extendedbe pedig az adatokat.

    Igaz, ehhez célszerű lenne leszedni minden adatot, és újra felosztani, installálni.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz DjPremier #7578 üzenetére

    Ahogy Liksoft is mondta, az a kiterjesztett, majd azon belül a logikai partició keverhette meg a dolgokat

    Én is jártam már így, csak a totál reinstall segített, Kellett venni egy másik hdd ét az adatoknak.

    Ami ok lehet, hogy miért cserélődtek meg:

    Amikor telepítetted az xp ét , egy másik particióra, amit frissen akkor készítettél, abban a pillanatban amikor bebootolál a korongról, akkor a korábbi partició a C: nevet viselte, függetlenül, hogy volt - e rajta rendszer vagy sem.
    Csináltál egy újjat, ez ebben a pillanatban a D: nevet kapta.

    Lévén, hogy a Windows Rendszer képtelen bootolni kiterjeszett/logikai particióról a már meglévő elsődlegesre tette az induláshoz szukséges dolgokat.

    Hogy miért lett logikai, partició az rejtély számomra, nem tudtam rájönni, de ezen én is átmentem.
    Az xp és a vista lemezkezelés, particókezelési különbségét tippelem mögötte.

    Az xp telepítőnek ugye nincs grafikus felülete, ezáltal az sem látszik rajta, hogy a létrehozni szánt partició hova kerül.

    Úgy lehetett volna elkerülni a betujelek kavarodását, hogy az xp telepítése elött amikor létrehoztad, / formáztad a particiót, a 40 Gb osat a kép alapján, akkor ujra kellett volna indítani a gépet, hogy észrevegye magát, ez nekem bevált, akkor amikor kizárólag xp ét használtam.

    Vista után, az xp ét csak úgy tudtam ugyanarra a hdd re, ugyanoda feltenni, hogy teljesen töröltem mindent, és az xp boot cd használatakor semmien partició nem volt a hdd én.
    Valami oknál fogva az xp nek nem tetszik a vista által létrehozott partició az install elött / közben, az okát nem tudom.

    (#7573) liksoft
    Sorry, de nem látok más utat a totál ujraparticiónálás és formaton kivül.

    Amit írtam, próba szerencse játék, megköveteli az adatok biztonságbahelyezését !!

    (#7580) DjPremier

    Olvasva a legfrisebb postodat, ezesetben kölcsön kéne kérni egy HDD ét amire átmented a cuccokat.

    Sajna más mód nincs rá, összekutyulodott a particiós tábla.
    Amit jelenleg extendetnek azon belül logikainak jelez, Ha ezt vista alol néznéd meg, ott rendesen jelenne meg, legalábbis így rémlik.

    Még szerencse, hogy eléred a dolgokat. . .

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák