Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Morgó Ceruza #49857 üzenetére

    Hát az jó régen, néhány éve lehetett, mivel az XD5 nem éppen mai darab... Ha a vásárlás után 1 évvel volt vele probléma, még úgyis több évvel ezelőtti esetről lehet szó. Azóta nem sikerült megoldani, lementeni róla az adatokat? :Y

    Egyébként meg lehet elégtelen volt USB-n a tápellátás, asztali PC-knél nem a hátlapon lévő USB 2.0 porthoz, vagy eleve nem USB 3.X porthoz volt csatlakoztatva, akkor szoktak kattogni. Legalábbis jó esetben, mert rossz esetben lehet a HDD hibája, annak tönkremenetele miatt is. De lehet maga az USB-kábel is rossz, ezért érdemes másikkal is kipróbálni. Az USB Y-kábelt, vagyis egyidejűleg 2 db port használatát a 2,5"-os külső merevlemezeknél pedig pont a stabil tápellátás miatt szokták javasolni USB 2.0-s csatlakozásnál. Ahogyan többek között a megfelelő szoftveres leválasztásra is célszerű odafigyelni, ha nem akarjuk, hogy a külső merevlemezen lévő fájlrendszer és a fájlok sérüljenek. Továbbá arra is, hogy pláne működés közben, de lehetőleg kikapcsolt állapotban se érje extrém külső hatás, pl. ne legyen lejtve stb. Viszont a mostani esetnél ilyen részletek nem derültek ki. De esélyes, hogy nem feltétlen volt minden rendben és az is közrejátszhatott az említett problémánál. :)

    Szóval a lényeg, hogy megfelelő használat mellett egy külső HDD is működhet évekig gond nélkül, lehet megbízható adattár. Viszont ha pótolhatatlan adatokról van szó, akkor alap, hogy eleve több helyre mentjük azokat, nem kizárólag csak 1 db tárolóra, legyen az akármilyen is! Az pedig nem meglepő, hogy a háttértárolók gyártói nem vállalnak közvetlenül felelősséget az eszközön tárolt adatokért, pláne ha pl. user error miatt történik adatvesztés. A pendrive-okat meg inkább hagyjuk... Azok sok esetben eleve megbízhatatlanok, egyik pillanatról a másikra eltűnnek róluk a fájlok, írásvédetté válnak, egyáltalán nem ismeri fel őket az OS stb, tisztelet a (kevés) kivételnek. Na meg azoknál rendszerint SMART sincsen, ezért az állapotukat sem lehet nyomon követni, így pláne lutri, hogy meddig bírják... Ellenben egy külső HDD-nél legalább SMART is van és Windowson pl. a HDS programmal nyomon lehet követni a meghajtó állapotát.

    Ha az adatmentés a célod, akkor egyébként eleve nem itt, nem a HDD probléma (nem adatmentés) topikban kellene érdeklődni, hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban! De ott lehetőleg a mostaninál konkrétabban és a lemaradt lényeges információkkal kipótolva kellene előadni a problémát! Vagy eleve elvinni egy adatmentéses céghez a külső HDD-t, ha otthon sehogyan nem boldogulni a mentéssel és pótolhatatlan fájlok vannak rajta, megér annyit a lementésük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák