Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eXtase

    tag

    válasz liksoft #24797 üzenetére

    Szia!

    Nem a tönkrement helyén, mert az legalább 4 éve volt már. Egyébként azok után a Hitachi HDD-k után volt WD és samsung is, hiba nélkül mentek.
    Ez másik gép amiben 3,5 -ös HDD van most, de az adataimat hordozhatóvá akarom tenni és ezt a 2,5 -ös HDD -t erre használnám fel. A gyorsabb másolás miatt egyenlőre az alaplapi SATA csatlakozást használom, később egy új külső rackbe kerülne.
    Bár van itthon egy külső rack-em, kivettem belőle a HDD-t beleraktam ezt a hitachit most, de ugyanezt produkálja... egyébként természetesen a másik HDD hiba mentesen működik a külső házban.

    Gyanítom, hogy a HDD-vel lehet valami de nem biztos, lehet ennek ilyennek kell lennie?
    Bár az írás/olvasás után lehet parkolgat a fej, de annak is más a hangja és időbe telik. Ez a kattogás egymást követi kb 1-2mp -enként 2x -3x.

    Tegnap csináltam egy felület tesztet, egyrészt ugye a teszt miatt, másrészt, hogy folyamatos üzemben legyen a HDD. Bekapcsoláskor mostmár csak 2x kattan egy nagyot, üzem közbn pedig néha 1x de nem sorozatban mint legelső alkalommal...

    (A tönkre ment hitachi hdd-k közül az első eleinte egész jól működött, majd a win merevlemez problépmára hivatkozott... majd egy nap bekapcsoláskor nem kattant a fej ahogy szokott, reset-eltem utánna pedig folyamatos kattogásba kezdett.... a másik amire kicserélték valamiért iszonyatosan melegedett... fél év sem telt bele Bad szektoros lett. Garanciába visszavittem ezt is és kértem, hogy ne hitachit adjanak, hanem mást. Ráfizetéssel adtak egy Samsungot, + ismerősömtől vettem egy 250-es WD -t.)

    [ Szerkesztve ]

  • eXtase

    tag

    válasz liksoft #24797 üzenetére

    Nem javul... próbáltam most másolgatni rá, és hallatszik hogy ugrál össze vissza a fej...

Új hozzászólás Aktív témák