Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Imco #18365 üzenetére

    Nézd, kedves Imco! Ez nem "vita", hanem eszmecsere, véleménycsere. ;) Egy nyilvános fórumon megvitatjuk azt, amit a témáról gondolunk.

    S kérlek vedd észre, hogy alapvetően "elbeszélsz" mellettem. (Mert az általad leírtakkal igen nagy általánosságban egyetértek.)

    "Irodai konfigokat /int. VGA, 500GB HDD, közepes proci, 2-4GB ram/ én is 350-400w codegenekkel /nem akarok márka vitát/ adom, garanciával.
    Nincs is velük probléma."

    Ne haragudj, ez nem "márkavita" kérdése. Sejtem, hogy kiskereskedőként (ezek szerint az vagy) miért Codegen tápokkal szereled az irodai konfigukat, de attól függetlenül ezzel a tettel saját elméletednek mondasz ellent.

    A Codegen tápok ugyanis a névleges teljesítményüknek a töredékét adják le, amellett az összes fontos védelem hiányzik belőlük. Az "elektronikai hulladék" kategóriáját képviselik, tök mindegy mi van rájuk írva. A belsejük a lényeg.

    "Ide hibás táppal és/vagy hibás HDD-vel jár az emberek 99%-a.
    A vita kiváltója: a kollega 3db/3,5 TB-re 380W tápot használ. Kevés lehet."

    Az lehet, hogy a vita kiváltója ez a téma volt, én viszont még véletlenül sem arra reagáltam, hanem egy nonszensz kijelentésre. (Ugye nem kell mégegyszer beidéznem?)

    "Egyszerűbb egy túlméretezett tápot is betenni mint a síró embernek magyarázni a következő HDD-nél, hogy mi kerül 200 -ebe egy adatmentésen."

    tt megint keverdnek a fogalmak és a témakörök... Azért ne feledjük, hogy a "síró ember" (átlagemberekről, otthoni PC-kről beszélünk) nem fog 200.000 forintot adatmentésre költeni (de még a tizedét sem), hanem "lenyeli a békát".

    Az pedig tény, hogy létezik és valós a probléma, amit a tápegységek miatti HDD meghibásodásokról írtál.

    De nem szabad "összemosni" ezt azzal a kijelentéssel, hogy "csak és kizárólag túlméretezett tápegységek oldják meg a problémát."

    Mert ez nem így van.

    S fentiek miatt a "síró embert" nem a túlméretezett tápegység miatti jelentős kiadásra kell buzdítani, hanem arra, hogy a gépéhez egy megfelelő minőségű belsővel és védelmekkel rendelkező tápegységet vásároljon.

    "Már csak azért is mert a 99% abból dönti el a táp stabil működését,
    hogy megy a gép vagy sem. A HDD nem ilyen megértő!"

    Ebben igazad van. Csak azt nem szabad felejteni, hogy ez a bizonyos 99% (valóban, az átlagos felhasználók zöme) Deer, Codegen, LC Power, Chiefcon, és még ki tudja milyen "tápegységnek" nevezett borzadályokat használ.

    Miközben egy 8.000-10.000 forintos beruházással olyan minőségű tápegységet tud vásárolni, amely megóvja a sírástól.

    Amellett az sem elhanyagolható tény, hogy a merevlemez a konfiguráció legérzékenyebb része, ráadásul amióta az "új évzredre" jellemző igazán olcsó, igénytelen tömegtermelés beindult, még minőségi tápegységtől (lehet akár 1000 Watt-os is) függetlenül is az egyik legkevésbé állandó/jó minőségű alkatrészről van szó. Sajnos!

    Elég itt a fórumon is benézni a "Milyen HDD-t vegyek?", vagy "Milyen tápegységet vegyek?" témákba, s látható, hogy azért a PH-n is van egy viszonylag széles, "stabil" réteg, amely jelentősen bebiztosította magát tápegység szempontjából (600-800 Watt-os, nem ritkán méreg drága cuccok üzemeltetik a gépét), mégis a legkülönfélébb merevlemez típusok gyors és/vagy gyakori meghibásodásáról számolnak be.

    Tudomásul kell venni, hogy amíg az SSD technológia nem lesz olcsó, s a sok száz GB-os, netán több TB-os SSD-k teljesen ki nem szorítják a piacról a hagyományos HDD-ket, addig mindig "lutri" lesz, hogy kinek hány óráig/napig/hónapig/évig üzemel a HDD-je.

    "Továbbra is tartom, hogy helyes látatlanba feltételezni az esetleges táp hibát."

    Sokadszor mondom, hogy ezzel a kijelentéseddel eddig is egyetértettem. Azzal a kiegészítéssel, hogy a "táphibát IS"... ;)

    Egyébként pedig részemről tényleg nem emiatt ragadtam virtuális tollat, hanem a sokszor emlegetett ominózus kijelentés miatt. (Hogy "400 Watt-os tápegység, alaplapi VGA, bla, bla, bla meghajtásához elég.)

    "Túlméretezett tápra buzdítok mindenkit! Tartom!
    [..]
    Továbbra is azt javaslom, hogy a vita helyett -ha tudsz- inkább a segíts a problémák megoldásában. A fórumozó majd eldönti, hogy mit tart helyesnek."

    Ismétlem, hogy ez nem "vita" (illetve nem "pejoratív értelemben" az), s hidd el, ha tudok segíteni bárkinek, akkor segítek is.

    Én is tartom a véleményemet azzal kapcsolatban, hogy a legtöbb átlagos konfigurációhoz bőségesen elég egy jó minőségű 300-400 Watt-os táp, s az gondtalan működést (és a védelmek miatt a részegységeknek biztonságot) nyújt.

    Tehát, ha a jövőben látok olyan kijelentést, ami ezzel ellentéteset sugall, vagy arra buzdít bárkit, hogy költsön feleslegesen többet annál, mint ami szükséges lenne.

    Aztán majd a fórumozó eldönti, hogy mit tart helyesnek. ;)

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák