Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz Fandango #18477 üzenetére

    Köszönet!

    Sikerült megoldani! :)

    Ez a kettő dll kell az "N"-es windowshoz:
    - evr.dll, "Enhanced Video Renderer DLL
    - mfplat.dll, "Media Foundation Platform DLL", ettől is függ az evr.dll betöltése, ez is hiányzott!

    A 32bit-64bit dologgal kapcsolatban kicsit zavart érzek a téridőben. Az evr.dll-ből nekem a 6.1.7601.17514 verzió és 615 kB-os volt letöltve, amire azt írták, hogy az a 64 bites.

    Fandango fenti ábráján ez a bal oldalon van, eszerint 32 bites lenne. Legalábbis gondolom hogy Fandango ábráján a 615 kB-os van a sytem32-ben, és a 477 kB-os a SysWOW64-ben.

    Nem teljesen értem hogy miért, és abban se vagyok biztos, hogy igaz-e, de ezen a linken írják is, hogy 64 bites rendszeren a system32 tartalmazza a 64 bites DLL-t, és a SysWOW64 tartalmazza a 32 bites DLL-t... :Y
    Ha így van, akkor pont fordítva van a két mappa.

    Na mindegy, lényeg az, hogy az ábrának megfelelően (mert az biztosan igaz) a 615 kB-os evr.dll-t (ami elvileg 64 bites) a system32-be tettem. Ezen kívül letöltöttem ezt is:
    mfplat.dll, 420 kB, 12.0.7600.16385, elvileg 64 bites.
    Ezt az mfplat.dll-t szintén betettem a system32-be.

    CMD-t admin joggal indítva:
    regsvr32 evr.dll
    Az mfplat.dll-re nem kell regisztrálni regsvr32-vel! Elég bemásolni a system32-be.

    (Korábban az mfplat.dll-re is kiadtam a regsvr32-t, de ezzel a verzióval nem volt 100%-os a DLL regisztrációja, kiírta hogy sikerült, de valami entry pointot nem talált vagy ilyesmi, nem jegyeztem föl. Aztán regsvr32 /u mfplat.dll-lel visszaszedtem. Újraindítás után tudtam törölni. Aztán az egészet újrapróbáltam, hogy az mfplat.dll-t csak bemásoltam a system32-be, de regsvr-rel nem futtattam. Csak az evr.dll-re adtam ki regsvr-t. Így is megy.)

    A másik, kipróbáltam úgy is, hogy az előbb említett két fájlt a SysWOW64-be tettem s regisztráltam, akkor is ki tudtam választani az MPC-HC-ben az EVR-t, szóval nem teljesen világos.....

    De most megy a DXVA, system32-ben van csak fájl és 64 bites MPC-HC-vel.

    Viszont a lejátszás nagyon akadozik, szóval lehetséges hogy valami mégsem jó. De az MPC Decoder kiírja hogy használja a DXVA-t.

Új hozzászólás Aktív témák