Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok!
    Mosogatógép kérdés(ek)ben kérném a témában járatopsabbak segítségét.
    Fél év múlva betölti 14. életévét a jelenlegi Bosch (SMS60M08EU) 12 terítékes gépünk.
    Januárban a fűtést is végző szivattyú ellromlott. Nem könnyen, de az E-bay -ről találtam egy ugyanolyan használt egységet (szálítással kb 20e HUF), azt beszereltem - eddig bírta. Ugyanúgy a fűtés szált el (minden progtramoit végigcsinál, minden más hibátlanul működik, épp csak hideg vízzel mosogat - az eredmény képzelhető, félig mosott, vizes edények)
    Helyettesítő új termék átalakító kábelköteggel 57 - 60 ezer forint kötül kapható újonnan.
    Az E-bay -en fellelhető eredeti (használt vagy felújított) pumpák szálítással együtt cirka 40k lenne. Nem sok van...

    És itt jön a dilemma.
    Érdemes -e ilyen idős gépbe új pumpát rakni? (a használt (=lutri) motort a fenti áron elvetettem)
    Mellette szól, hogy az eredeti pumpája 12 évet elment. Ha ugyanennyit, vagy akár csak a felét bírja az új, akkor már nem rossz megoldás.
    Ellene szól, hogy a motorra nincs gari, emellett hamarosan bármi más is elromolhat - épp csak fogalmam sincs, mi, és milyen valószínűséggel romolhat még el a pumpán kívül egy 14 évéhez közelítő gépben.
    Ezért lenne jó hozzáértő tanácsa.

    Közben megnéztem, hogy mennyibe kerülne egy hasonló kategóriájú, de már modernebb, kicsit jobb paraméterekkel bíró Bosch gép (pl. SMS4EMI06E) ez cirka 210 - 250 körül szerezhető be (akár plusz garanciával) Szóval cirka 4 fűtőpumpa ára...

  • Acheron

    őstag

    válasz pjen #81385 üzenetére

    Köszi az ajánlást!
    Nézegetek mindenfélét, azért csak oda lyukadok ki, hogy kb annak a tizenévvel ezelőtti kategóriának a jelenkori megfeleőjét keresem, ami most is van.
    Egy fórumon egyébként olyan feloldást találtam a motor vs új gép dilemmámra, hogy a gépet nagyjából addig érdemes javíttatni, amíg ~7 év alatti, és a javítás költsége nem haladja meg az újra cserélés költségének a felét. 7 - 10 év kor fölött fődarab csereigény esetén már inkább érdemes az új felé menni. Lévén az enyém a 14. évét tapossa, új lesz, már csak a típus a kérdés.

    A keresgélés közben néhány gépbe fizikailag is bekukkantottam, és meglepődve láttam, hogy a Bosch series-4 gépeknek (pl amit korábban kinéztem) az aljában műanyag tálca van, nem a jelenlegiben is megszokott full "nemesacél".
    Lehet, hogy ez semmit nem jelent, de valahogy tizen x éves viszonylatban, amennyire tervez az ember egy ilyen géppel, nekem nem sok bizodalmam van a műanyagokhoz - rozsdamentes acél helyett.

  • Acheron

    őstag

    válasz Sinesol #81552 üzenetére

    Mosogatás közben ugyan nem nézegeti az ember a gép belsejét, de azért elég szembántó egy ilyen műanyag betét a tiszta fém után.
    Ma elmegyek, megnézek egy pár Electrolux gépet is, érdekes mód ilyeneket még nem sikerült élőben szemlézni. Whirlpool, Gorenje, Beko stb már mutogatták maguk, de valahogy az Elux / AEG még nem került terítékre, csak online. Kíváncsi vagyok, ezek hogy mutatnak élőben. Az Elux pörgőforgó vízsugár szórója mondjuk elég cirkuszinak tűnik, de akár még jó is lehet - bár műszaki emberként úgy vagyok velée, minél több mozgó alkatrész, annál több meghibásodási lehetőség.

  • Acheron

    őstag

    válasz Gabesz87 #81686 üzenetére

    Én most futottam hasonló köröket. Mivel a korábbi Bosch gép 13 évet kiszolgált különösebb gond nélkül, maradtunk ennél a gyártónál. Fogyasztás (víz, energia) és zaj alapján én kettőre szűkítettem a kört: SMS6EDI00E és SMS6ZDI11E. Előbbi ajtónyitással segíti a száradást, utóbbi Zeolith technológiával. (Jómagam végül az előbbi mellett döntöttem)

  • Acheron

    őstag

    válasz Gabesz87 #81694 üzenetére

    A Bosch nál általában a "marketing" nevén hívják ezeket:
    PerfectDry - Ez a Zeolith -es gépek szárítási technikájára utal.
    EfficientDry - Ez az automatikus ajtónyitás funkciót jelöli.

    Egyébként igen, elsősorban az ajtónyitás miatt választottam az adott típust a kettő közül - a tökéletes szárításban nem hiszek (a peremes edényeken így is - úgy is meg fog állni a víz, úgyhogy törlőrongy mindig kell legyen kéznél), de a kinyíló ajtó miatt hamarabb is hűlnek az edények, és ez sokszor jön jól, a mostanin nem egyszer én nyitottam ki, hogy gyorsabb legyen a hűtési folyamat.

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok,
    A konyhai repertoár kiegészítéséhez keresnék hordozható főzőlapot, amit adott esetben a tereszon, kertben is tudok használni. Sok esetben van, hogy azért nem állok neki ételeknek, mert nem akarom teleszagosítani a házat (egy jó lángos, rántott cuccok nagyobb mennyiségben, stb. )
    Preferált az elektromos, akár indukciós megoldás. Utóbbi esetben minél nagyobb a "fűtő" felület, annál jobb (akár 25 cm talpátmérőjű edény is menne rá)
    Szintén fontos, hogy jól szabályozható legyen, főleg az alacsony hőfokok közelében (lassú főzésű ételek is kerülnének rá, akár egy tagine, stb.)
    Ha elektromos, nyilván egy fázisú, konnektorról működtethető modellre van szükség (egyébként 3x16A áll rendelkezésre)
    Van ilyesmiben tapasztalat, esetleg preferált modelle(ek)?
    Köszönöm előre is!

  • Acheron

    őstag

    válasz KD6-3.7 #82236 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást, megnézem, mit találok róla.
    Rémlik, hogy volt már téma, de valamiért úgy emlékszem, a hagyományos, beépített főzőlapok kapcsán volt értekezés a szabályozhatóságról. Visszaolvasok újra, hátha a hordozhatók kapcsán is találok hasznosat.

Új hozzászólás Aktív témák