Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talpas

    aktív tag

    válasz pjen #77926 üzenetére

    Ha no-frost
    A mélyhűtő térben a hűtőradiátor közé van egy fűtőszál beépítve. Ez nem tudni mikor és miért akkor de bekapcsolásra kerül, és egy az alatta kialakított vályúból (mivel széles mint a belső tér) az oda csöpögött vizet a szabadba kivezetik egy csövön, a kompresszoron, vagy mellette lévő tálcába hogy onnan elpárologjon és ne a Bodrit riogassuk, hogy lepisilte a hűtőt.
    Na most képzeljük el ha nem lenne az a radiátor rész lefedve, akkor láthatnánk, de le van fedve meg nem is szép meg amúgy is. De lebontható a fedél és akkor látható hol a kifolyó radiátor, fűtőszál érzékelőivel együtt. Behasalva vagy egy tükörrel viszont megtalálható a kifolyó csövecske vége a kompresszor fölötti részen de kívülről. Nekem az első no-frost elvolt dugulva, vacsi új hűtő és tömb jeget szedtem ki a legalsó fiók alól, ahol egy mélyedés volt kialakítva ott visszafagyott vagy 3 cm vastag jég lett belőle. A belapított kis műanyag csövön nem tudott kintre, hanem bentre volt kénytelen folyni a víz, valahová ugye mennie kell. Majd Dr. google segített és akkor már tudtam mi az a kifolyó cső, meg mikor ropog akkor leolvasztást végez és nem a cirmi kaparászott mögötte, meg mikor mennyi ajtónyitásra képes olvasztást indítani stb. A lényeg ha az alsó térben tömb jeget talál valaki akkor a no-frost eldugult csövet kintről meg kell purgálni egy eszközzel, hurkapálca akármi hasonló és akkor belül bontani sem kell.

    "Veled, Uram, de nélküled..."

Új hozzászólás Aktív témák