Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #70239 üzenetére

    Jaj hát errefelé is cserélgetik a gépeket, ez a fogyasztói társadalom lényege. Teli van az internet rossz, vagy nem működő gépekkel, amiket fillérekből helyre lehetne rakni, de ki foglalkozik ilyennel? Amúgy nem értem, hová akarsz kilyukadni.

    A technológiai elavulást a saját inerciarendszerében kell vizsgálni. A mosógép, mint technológia, nagyjából elérte fejlődésének csúcsát. A mai gépek ugyanazon elven mosnak, mint a 30 évvel ezelőttiek. Van egy dob, amiben jobbra balra lötyköli a ruhát, különböző ideig, különböző hőmérsékleten, és kb ennyi.

    Itt ami fejlődik az pont az, amit Te is említetettél. Folyékony mosószer/öblítő adagolás, inverteres motor, programozható mosási idők, wifis visszajelzés ... stb. vagy amit Csabroncka mondott, a méhsejtes dobszerkezet .... ilyesmiben lehet még tovább gondolkodni, és meg is fogják tenni, de azért van élet ezek hiányában is. Én pl nem tartom ezeket fontosnak, más meg igen.

    Az inverteres motor pl nálam szempont lenne, ha új gépet vennék, a többi nem érdekes.
    Szárítónál meg a hőszivattyús megoldás.
    Ezeket 10 éves gépekben nem találom meg, az újakban igen.

    Mielébe nem tudom, mióta szerelnek inverteres motorokat, de ha azonos áron lenne egy 10 éves Miele, és egy vadiúj Hotpoint vagy Indesit, én ez utóbbit venném.

    szerk:
    A panelhibás gépek is többnyire az agyonkomplikált ide-oda programozható gépek közül kerülnek ki. Ilyen-olyan digitális kijelző ... stb.

    A mi gépünkön egyszerű forgókapcsoló van, meg az ezelőtti Indesiten is pont ilyen volt. Nem mondom, hogy nem mehet tönkre, de eddig még nem volt rá példa. Ezek a példák is alátámasztják azon véleményemet, hogy fehérárúból belépőkategóriát kell venni.
    A Samsung meg nem belépőkategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák