Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz c4 #20 üzenetére

    Van az ajánlott látószög, ami persze nem univerzális, mert mindenkinek más a szeme, de hogy milyen szög alatt tölti ki jól a vászon a látóterünket. Átlag embernél ez FHD felbontás esetén elvileg teljesen pixelmentes, illetve élesebb (persze jó optika esetén) De ez a felbontás is csak ajánlás (szerintem az elvárás rossz szó) egy használt, minőségi házimozi vetítő, ami HD-s szerintem is bőven jó belépőnek. De ugyan így FHD sem lehetetlen küldetés, saját példám a Benq első FHD vetítője... még DC2 chipes, de a felbontás és az üveg optika nagyon jó rajzolatot és helyi kontrasztot ad, "komoly" színekkel, s ez volt "javítva" állapotban 100k használtan, és azért amit kaptam, enyhén szólva nem volt vészes ár, pedig nem vagyok nagy keresetű, de pl. TV-m nincs, azt nem használnám ki eléggé, arra nem költöttem.
    Szerencsére a vetítéssel már elég korán megismerkedtem, így fel sem merült, hogy valaha is TV-vel kezdjem, mivel a fogható műsorokat úgysem nézem, csak amit én teszek be, így a projektor adta magát.
    Kicsit elkanyarodtam a témától, bár a "mégérés" valamennyire ide tartozik, ha valaki hasonlóan tudja hogy mit akar, hogy vetíteni akar, annak megéri FHD-t keresnie, nem annyival drágább használtan, de időtállóbb, tehát megéri.
    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • devil-k

    nagyúr

    válasz c4 #20 üzenetére

    Hol van ma már létjogosultsága a HD-ready-nek? 2017-ben visszafelé megyünk? Értem én, hogy inkább egy jobb 720p, mint egy "rosszabb" 1080p... de azért... :(

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

Új hozzászólás Aktív témák