Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen járok. Házi mozi vásárlás előtt állok. Igazából költözök és beruházok egy új TV -re, aztán úgy voltam vele, ha már lesz egy jó TV, akkor miért épp a zenei vonalat ne fejlesszem. A Logitech Z906 5.1 -es rendszeremet szeretném nyugdíjazni és helyére egy Dolby Atmos -os rendszerre cserélni erősítővel. Sajnos nem lesz sok időm kipróbálgatni a hangfalakat vásárlás előtt, meg ezzel én amúgy is úgy vagyok, hogy több idő kell ahhoz hogy eldöntsem tetszik e az adott hangfal vagy sem, nem elég az a kipróbálás az üzletekben pláne hogy ott sokkal nagyobb a tér. Sajnos több milliót nem tudok rááldozni, de mivel nem is egy csúcs technikás hangfal rendszerről tervezek váltani így nem is szeretnék túl nagyot lépni.

    A cél kb. 500-600K -t szánnék rá 5.1 -es rendszerre, Dolby Atmos erősítővel. Használat: zenehallgatás, filmezés és játékok. Szeretnék olyat választani ami zenehallgatására is alkalmas, de légy szíves vegyétek figyelembe hogy egy Logitech Z906 -ról váltok. Azt gondolom ha nem is egy csúcs minőség lesz zenehallgatásra de a mostanihoz képest mindenképp előrelépés lesz. Ha nem elég a keret akkor max. 1 millióig elmegyek. 17nm nappaliba lesznek a hangfalak. Sajnos a hangfalak kiválogatásához nem értek, hogy melyikeket lehet összerakni egy rendszerbe, ezért komplett rendszereket néztem ki. Pl.: [Klipsch R-820F 5.1] ilyesmiben gondolkozom, de ehhez még ügye kellene erősítő is. Minden ajánlást hangfal szettet külön erősítővel, vagy komplett rendszereket erősítővel szívesen fogadok. :R

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz I'am Dony #175357 üzenetére

    "17 nm-re sokkal jobb választás egy állványos (polc) sugárzó"
    Úgy látom ezeket a polcsugárzókat párban értékesítik, akkor veszek mondjuk 2x2 -t ugyanabból. A centersugárzókat is párban árulják vagy abból van 1db-os is? Illetve ez így akkor 5.0, ehhez ha szeretnék mélyet is, akkor kell külön választanom egy mélysugárzót is?!

    "5.5" alatti készleteket én biztosan nem választanék."
    Azért ezzel feladtad a leckét, mert a (számomra) drágábbak is még csak 5.25" méretűek általában. :B Ezt az összes hangdobozra érted vagy csak a centersugárzóra?

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz -KP- #175361 üzenetére

    LG Oled g1 65-77" a kiszemelt TV. A projektor + vászon kombinációt mástól is hallottam, hogy sokkal jobb élmény mint a TV. Ezt nem is vitatom, de nekem a hely szempontjából is most a tv lenne a legideálisabb. Egyébként az LG falra simulós tv-i ha nem is projektor élményt, de ahhoz közelit nyújtanak egy sötét szobában. A projektor + vászon nekem még távoli jövő.
    :R

    "Játékokat konzolról tolnád vagy pc-ről?"
    A TV-n konzolról tolnám. PC -re van külön monitorom.

    Ha már van egy PC, azt be lehet fogni médiajátszónak is.
    Az igaz, de ha jól tudom ahhoz is kell egy jó hangkártya, akkor meg inkább egy erősítőt vennék.

    leendő szobádba hogy lesz az elrendezés, és még költözés előtt megtervezném, átgondolnám hogy lesz berendezve.
    Már minden megvan tervezve kompletten. Az is hogyan lesz berendezve a szoba. Erről rajzom is van, majd később fogok róla feltölteni képet. Jól körbe tudnám tenni hangszórókkal. Igazából csak a "kiegészítőket" kell eldöntenem és megvásárolnom mint pl. a hangfalak esetében.

    Családi házban lesz a szoba amúgy, vagy panel/albérlet?
    Téglaépítésű társasház lesz, amerikai konyhás nappalival. Hamarosan töltök fel képet, már megterveztem 1:34 méretaránnyal papíron az elrendezését.

    Nekem az lenne most a legnagyobb segítség, ha tudnátok ajánlani házi-mozi hangfalakat (5.1) erősítővel. Ebben az irányban szeretnék maradni. :R [Pl. ilyesmikben gondolkodom] viszont ez is csak 5.0, akkor ehhez még kéne vennem mélynyomót?

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Köszönöm az eddigi tippeket hangfal vásárláshoz. Úgy néz ki kezd körvonalazódni, hogy mi is lesz az elképzelés. Meglátogattam egy Audio hangtechnikai üzletet ott is a Klipsch -et ajánlották házi-mozizásra + zenehallgatásra + játékhoz. A nappali amit szeretnék körbe rakni hangszórókkal egy téglalap alakú ~10 nm -es helyiség - a nappali ennél nagyobb, ~17 nm, de ahol a filmezés "tér" lesz, az a 10nm -es hely. A kérdésem a következő: Erre a szoba méretre is érdemes álló hangfalakat venni, vagy maradjak inkább a polcsugárzóknál?! Az eladó erre azt mondta, hogy igazából árban ott vagyok a polcsugárzó + állvánnyal, mintha megvenném az álló hangfalpárt. Pusztán annyit kell tennem, hogy halkabb hangerőre veszem az álló hangfalakat. A nagyobb hangfalaktól azért tartok mert ott ügye fennáll a veszélye hogy a szűkös tér miatt torzít a hang (már amennyire én tudom). Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatosan?
    Kezd kikörvonalazódni, hogy mik az elképzeléseim, leírom és kérném a segítségeteket/véleményeiteket. Szeretném ha Dolby Atmos is lenne.

    Kiszemelt szettek:
    1.) Legyen 4 polcsugárzó + center + mélyláda + 2 különálló dolby atmos hangszóró amit a falnak egy magasabb pontjára helyezek föl.
    2.) 4 polcsugárzó (beépített dolby atmos-sal, ahol a polcsugárzók tetejébe van beépítve) + center + mélyláda
    3.) Itt ugyanaz a felállás mint az 1.) -nál annyi különbséggel hogy álló hangfalakkal
    4.) Ugyanaz a felállás mint a 2.) -nál, különbség: álló hangfalakkal

    Erősítőből is kéne egy Dolby atmos os. Denon/Yamaha erősítőket nézegettem eddig. Szabad gari nélkülit venni használtan? Nem tudom mi a meghibásodási arány, mert nem használtam eddig különálló erősítőt. Boltokban mostanság hiánycikk sajna :((

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz -KP- #175418 üzenetére

    :R Gyártó oldalán van fent info, képek a szettről?

    "Szerintem még ezzel a szettel sem járnál rosszul"
    Ez alatt mit értesz pontosan? Mehet zenehallgatásra ez a szett is? Mozizásra feltételezem igen, mert nagyon pöpec mozis szobába volt elhelyezve. :) Ehhez van erősítő és Dolby atmos tm?

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz -KP- #175420 üzenetére

    5.1-es rendszernél nem lesz atmosod.
    Ez igaz. Zenéhez nem is kell, meg talán nem is lehet.

    "Atmos hangsáv lejátszásához nem kell atmos-t tudó erősítő. Az atmos effektek vegyesen a surroundokból és a front/center hangfalakból szólnak ilyenkor."
    A napokban ennek utánaolvastam mert érdekelt a téma és ez nem egészen így van. A Dolby atmos egy elég kényes és komplikált dolog. Kellenek hozzá dolby atmos hangszórók: [mint pl. ez a hangszoró pár] el kell őket helyezni a szoba magaslati pontjaira (legjobb a plafonba beépíteni). Kell hozzá dolby atmos film hanganyag (magyar szinkronos változatoknál ez felejtő, ott máris ugrott a dolby atmos) és az erősítőnek is kell támogatnia a dolby atmos hangsávot különben nem fogja továbbítani a plafonon levő hangszóró párnak. Nagyjából így épül fel a dolby atmos, de én sem tudom elég pontosan megfogalmazni mert eléggé új a téma számomra is. Viszont az biztos, ahhoz hogy létrejöjjön a dolby atmos térhangzás mindennek kell támogatnia. Az amire Te gondolsz a Sony true 3D fejlesztése. Ott nincs szükség feltétlen + hangszórókra a térhangzás élményéhez (Sony állítása szerint), de nyilván dolby atmos hangszóró párral még jobb lesz.

    Ettől függetlenül nagyon elgondolkodtatott az amit mutattál hangfal szett.

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz -KP- #175423 üzenetére

    A legelején valóban 5.1 -es rendszert írtam ez lehetett félrevezető számodra. Akkor még nem értettem, hogy működik a dolby atmos és mi is az valójában. Mint írtam nekem is friss a téma. De nem is ez a legnagyobb gond azzal a hangrendszerrel amit küldtél, sokkal inkább az, hogy ezeket falba kell építeni. Az 100% hogy nem fogok falat bontani egy új hangrendszer miatt. Egyébként jó kis hangcuccnak tűnik amit linkeltél és érdekelt is volna...

    #175425-KP-: Ha most írnám a legelső hsz -omat, akkor így írnám 5.1.2 dolby atmos -os hangrendszert szeretnék.

    #175426gab1ka: :R Jól látod. Köszönöm. Én is a a 3-4.) variáció között gondolkodok.

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz gab1ka #175428 üzenetére

    "Ui: Én a 4-ből az első pontra szavaznék."
    Már én is belezavarodtam, félreértettem amit írtál. Először 4 -gyes pontnak értettem :DDD Az álló hangfalakat csak az ára miatt engednéd el, vagy mert feleslegesnek tartod a szoba méretéhez?

    Tény 5.1.2 rendszert a 600K -s keretből gyakorlatilag nem lehet összehozni, főleg ha minden vacsi új. Viszont van egy ilyen is [link] Itt a dolby atmos mondjuk beépítve van. Erősítő+mélyláda és akár még ~600K -ból ki is fér. Polcsugárzók felé azért hajlanék inkább mert talán könnyebben eltudom helyezni és kicsit jobban is tudom variálni az elhelyezésüket (amennyiben ez szükséges) mint az állóhangfalakét.

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák