Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duran6

    csendes tag

    Üdv mindenkinek,

    A Kezdő- topikban már feltettem ezt a kérdést de választ még nem kaptam. Itt is feltenném mivel sürget az idő, nem akarok elesni egy esetleges jó vásártól... Szóval:
    Subwoofer dilemma: Wharfedale Sw150 VAGY Mission Lx10?
    A wharf majd 20 eves konstrukciò viszont mèg most is az egyik legkelendöbb, 150 wattos.... A Mission ujabb konstrukciò ès 200 wattos. Mindkettőt 140 font körül tudnám beszerezni vadiújan ès mèg a blekkfràjdèj csak most jön... A rendszer amibe illesztenèm: Denon AVR-2700; hangsugàrzò szett pedig a Tannoy Mercury 7-es csalàd (7.0-as kialakítàssal, eddig...).
    Szòval a kettő sub közül melyik lenne a legjobb?
    köszi az esetleges vàlaszokat! :R

  • duran6

    csendes tag

    válasz VoidXs #170187 üzenetére

    Üdv VoidXs,

    Nem akartam privát üzit írni ugyanis remélem más is hozzá fog ehhez szólni...
    Elsődlegesen viszont a te véleményed érdekelne:
    Tavalyi hozzászólásaidat olvasgattam az MPHC, MadVR témakörében és azt a konklúziót vontam le, hogy pc-ről/laptopról jobb kép és hangminőséget érhetek el mint egy külső médialejátszóval. Ha ez így van akkor meg vagyok lőve... ugyanis a kezdő házimozis topikban még annó nagyon ment a PCés mozizás ellen a "kampány" (mondván sokat kell szöszölni rajta, nem éri meg a fáradtságot, vegyünk külső médiaplayert inkább oszt kész). Ennek hatására vettem egy Nvidia Shiled Pro 2019-et... még tavaly májusban. Aztán olvasom a te véleményed és csöppet letörtem....
    Abszolút kezdő vagyok a PC-k területén ezt le kell szögeznem. Egy középkategóriás házimozi kiépítésén dolgozom: 7.1-es rendszert szeretnék, a hangfal szett beszerezve mélyládástól mindenestül, + megvan a Shield ugye. Az erősítővel még várok de Denon-t szeretnék mindenképpen (2700-est nem merem megvenni, valamit elkúrtak gyárilag az egyik bemenetén az egész szériának, valószínűleg megvárom a 2800-as típust ha kijön egyszer...) de nem hajt a tatár... nem sietek a vásárlással.
    Szóval a kérdésem az volna, megéri egy PC/laptopra beruháznom a Shield helyett?
    Ha igen, megtennéd hogy megadod a szükséges technikai paramétereit egy laptopnak aminek a jövőbeni prioritása HD-filmek (tömörítetlen-veszteségmentes hang+ FullHD képpel a legrosszabb esetben) lejátszása lenne?
    Nagyon szépen köszönöm az esetleges válaszodat (és másokét is)! :R

  • duran6

    csendes tag

    válasz VoidXs #170194 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az abszolút precíz és részletes válaszod.
    Mindenképpen laptopban gondolkozom, de a legvégső esetben, ha rákényszerülnék a PC házzal- megoldáshoz, a részletes leírásod piszok jól fog jönni, köszönöm.
    Volna még pár kérdésem:
    - A Legion Y520 -paramétereit/specifikációit tekinthetem alapnak, egy kiindulási pontnak amikor laptopot veszek?
    - Keresgéléseim alatt, megfigyeltem, hogy a jelenleg forgalomban lévő erősítők közül csak a Denon 2700-es kezeli (kezelné ha gyárilag nem volna szériahibás...) a HDR 10+ (+ és ++) formátumot, kikerülendő ezt a problémát: van olyan laptop amin 2 HDMI kimenet van? Egyikből menne a HDR 10+ jel a TV-be, a másikból meg menne a jel az erősítőbe, így nem lenne akadály az erősítők HDR 10+ jelkezelési hiányossága...? Tudom kontárul hangzik, de más ötletem nincs... Ez a kérdés azért fontos számomra, mert lehet nem várom ki a 2800-as megjelenését (és annak megjelenéskori borsos kezdő árát...).
    köszi.

Új hozzászólás Aktív témák