Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rider74

    tag

    Üdv!

    Segítséget kérek, itt több a hozzáértő, mint a boltokban.

    HM erősítőt vennék, ilyet cserélnék le: Sony DG500 ( kéretik nem kiröhögni a feleségem lepett meg vele évekkel korábban karácsonyra.)
    Sajnos az első bekapcsoláskor már szembesültem vele, hogy a Sony az ES sorozatokon kívül, mintha elfelejtene erősítőt gyártani. Minden korszerű dologgal ellátott (2006-ban), egyetlen hiányossága van, a léte értelme, az erő(sítés) halovány teljesítményét, kis hangerőn még produkálja, de felhangosítva kásás, összemosott lesz a hang, eltűnik a dinamika, a mélyek eltűnnek, marad a közép és felső hangok halmaza ami bántóan ordít az arcodba..

    Mivel már évekkel ezelőtt kaptam, indokolt a cseréje. Nem szánok nagy összeget rá, valami használtat vennék a PH-ról, vagy az AVX-ről.

    Melyiket a sok közül?

    Yamaha RX-V459

    Denon AVR-1802

    Yamaha RX-V659

    Más javaslatokat is szívesen várok. az összeg: 30-45k

    Igény: két optikai, egy coax bemenet minimum.
    Dinamikus, valós teljesítmény, nem csak technikai adatokban. ( a Sony is 6x100W de a valóságban szerintem kb. 5x 15-20W maximum)
    Nincs módom igazán mivel összehasonlítani, de van egy régi Technics SU VZ320, ami jelenleg a passzív subot hajtja, stereoban agyonveri minden szempontból a DG-500 at...

    A szoba: 16m2, téglafal, parketta burkolat, szőnyeg nélkül.
    front: Mission 701 állványon
    center: Mission 70c2
    háttér: Jamo sat500
    Sub: Jamo SW500 ( passzív) + Technics SU VZ320

Új hozzászólás Aktív témák