Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz cidrus #89659 üzenetére

    az mutatja a legjobban, hogy nem a hdmi kábel a te igazi problémád, hogy egy 30ezres, kimondottan rövid aq kábellel sem kaptál tökéletes képet.
    ilyen távolságra bármilyen hdmi kábellel is tökéletes képet kell, hogy kapjál. nem értem, a többiek miért nem szóltak még.

    @regger: 15 méteren már azért jöhetnek problémák. bár én elsősorban a csillapítás, és a lecsökkent sávszélesség miattiakra számítanék, ezeket a megjelenítőbe beérkező jel dekódolása jellegzetesen kihozza.

    @Kittosz: lehet hatása a jó kábelnek. más anyagok, alacsonyabb csillapítás adott hosszon és frekvencián, ezeknek lehet szerepük. de nem hdminél rövid távolságra. 7-8 éve kezdtük kikíséreltezni, hogy 1.2 méteres kábeleknél mennyit tudunk megcsípni az anyagköltségen, ha valami bóvli kínai hdmi kábellel szereljük őket. normál üzemi körülmények között 100GB-s fileokat kergettünk keresztül a kábeleken, hash alapú ellenőrzést futtatva az átvitel befejezése után. heteken át ment a teszt 0-24, egyik kábel sem hibázott (nem a gyártótól rendeltük be, hanem boltban vettük meg őket, 50-50 darabot, hogy ne verjenek át válogatott példányokkal). 5 éve már csak hdmi kábelekkel felszerelt terminálokat szállítunk (több tízezer üzemel világszerte), és 0 olyan hdmi kábelhibánk volt, aminél nem fizikai sérülés állt volna a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák