Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spiky03

    veterán

    válasz #75912448 #2227 üzenetére

    Ezzel teljes mértékig egyet értek. Ezért is kérdeztem, hogy ott van-e valami különbség.
    Én is hallottam már olyat, hogy DD és DD között is van óriási különbség.
    Pl pont most a hétvégén is volt egy ilyen. DVD-n néztük Az ember gyermekét (magyarul) és ott elég vérszegény volt, legalább is a beszéd volt halk, az effektek ellenben jól szóltak. Utána megnéztem a Halhatatlanokat (avi - angolul) és abban sokkal jobb volt a keverés! Az asszony be is szólt, hogy vegyem halkabbra vagy nyomjak rá egy Night cinemát. :) Pedig ugyan olyan hangerőn szólt, mint előtte Az ember gyermeke!

    @Tamoo
    Így fogok tenni. :) Tervezek elmenni valami házimozis üzletbe hallgatózni. :)
    Mert sajna haverok között nincs senkinek sem HD képes cucca...
    És persze azért még szüntelenül fogom magamba szívni az itt olvasott infókat :)

    [ Szerkesztve ]

    SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz #75912448 #2227 üzenetére

    Sztem részletekben nem lehet igazi különbség a HD hangokban,mert a dts sem ócska sávszél tekintetében. Meg ehhez már komoly lánc kellene, komolyabb, mint a 2xxx denonok.

    Másik,amikor meg amikor igazán jó lehet a bitmélység növelése, az a dinamikatartomány.
    Nah,aki hallotta már Extreme cuccát, sima DTSben olyan dinamikatartomány van(és nem a dumdummal keverem),h elképesztő. Szóval a HD ezek alapján csak szemvényvesztés.

    Egyetlen előnye az,hogy így kénytelen az ember csomagkapcsolt adatként HDMIn küldeni a hangot, igy szinkron-gyenge CRCt használó spdif szabványnál sokkal jobb átvitelt lehet elérni, minimális költségből.

    De ez csak szerintem, nem vagyok efféle mérnök,csak logikázok. És nem azért húzom le a HDt, mert savanyú a szőlő, saját erősitőm is HD képes. Otthon az a tapasztalatom, hogy ha jól sikerült a DTS, is marha jó jelenlétérzetet lehet elérni. Ha meg a szinkronnál elszúrták, akkor tényleg béna,de nem a HD miatt jobb az eredeti.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák