Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz mimic1979 #180199 üzenetére

    Hidd el körbejártam már én ezt a témát 100x is, rengeteg videót megnéztem, méréseket, és bizony olyan kiviteleket ajánlanak elsősorban, amik kabinettel vannak szerelve, vagy készíteni kell neki, akár OSB lapból is, de legyen.
    Amennyiben téglába lenne, oda értelemszerűen nem kell doboz.
    Egyébként még beépíthetős atmos sugárzókhoz is szoktak készíteni dobozt, amit a mennyezetbe lehet beépíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • powerup2

    addikt

    válasz mimic1979 #180199 üzenetére

    Hát én a helyedbe hallgatóznék azért mert vannak sokkal jobb gyártok pl monitor audio, focal, revel stb mindnek van beépíthető hangfala. Minőségbe magasan a klipsch felett lesz mindegyik. Plusz nem feltétlen jó megoldás a beépített ha pl van hely rendes hangfalaknak. Ha a helytakarékosság szempont akkor marad a beépíthető. De vidd el a párodat magaddal hallgatózni és ültesd le rendes hangfalak elé és lehet megtörténik a csoda és nem fogja zavarni. Ezen felül vannak hangfalak amik nem csak szépek jól is szólnak és akár fel is dobják a nappalit. Ne értsd félre mi itt nem lebeszélni szeretnénk az elképzelésedről hanem egy helyes irányvonalat mutatni főleg ha már fejlesztésbe kezdenél.

    TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

  • Joe123

    senior tag

    válasz mimic1979 #180199 üzenetére

    Bedobnék még egy szempontot, írtad hogy könnyűszerkezetes házról lenne szó. Nem értek hozzá meg nem is tudom milyen jellegű nálad a fal, de annyit tudok hogy ha külső határoló falakról van szó amikben szálas szigetelés van, előtte pedig párazáró fólia, akkor ha átvágod azt a fóliát, utána ott mindent nagyon tökéletesen kell megcsinálni párazárás szempontjából (hangszórók membránján pl. nem tudom átmegy-e a pára). Mert különben idővel el fog ázni a szigetelésed a falban a lakótérben keletkező, kifelé haladó és a szigetelésben lecsapódó párától. Mondjuk eleve jó kérdés hogy milyen vastag a fal, mennyit vennének el belőle a hangszórók, mennyi szigetelés tud mögötte maradni, nem alakul-e ki hőhíd, amitől meg a hangszóróidon fog állandóan lecsapódni a pára. Mindenképp megkérdeznék erről szakembert a fal kivágása előtt. Ha belső válaszfalakba mennének, akkor tárgytalan amiket írtam.

Új hozzászólás Aktív témák