Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz skippper #174293 üzenetére

    Az ilyen projekt hasonlít a szociális felzárkóztatásokhoz. Aki már felnevelkedett tanulatlanul, az nem változik, de az utódaikat még lehet iskoláztatni. Ha az újak nem azt látják, hogy kábel így, kábel úgy, hanem a valóságot, hogy mérésre és hallásra is azonosak a kábelek, akkor előbb-utóbb kikopik a dolog. Ha mindenki azt hiszi örökké, amit először megtanul, akkor a tanításnál kell kezdeni.

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • denesdr

    addikt

    válasz skippper #174293 üzenetére

    De hogy ne csak egyoldalúan szóljak hozzá, én például egyértelműen hallom (amúgy nem nagy kiváltság, más is ugyanúgy hallhatja, aki hifizik egy ideje) a passzív keresztváltóban a magassugárzó felüláteresztő kondiját. Más típus máshogy szól, de akusztikailag semmi érdemleges különbség nem mérhető közöttük, legalábbis én még nem tudtam mérni.
    Persze gondolhatnánk, hogy beképzelem a dolgot, de másnak is megmutattam már, előre nem mondva semmit a cseréről és nemcsak, hogy hallott különbséget, hanem ugyanúgy jellemezte a változást, mint ahogy én is hallottam.

    Mivel akusztikailag nem volt mérhető különbség, így nem is tudom, hogy hogyan kellene emulálni egy-egy kondi hangját EQ-val.

    Nem a mítoszokat akarom erősíteni ezzel, csak leírtam mint érdekesség.
    Egyébként részben emiatt tértem át aktív váltású hangsugárzókra, mert kíváncsi voltam milyen az amikor nincsen kondi a jelútban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák