Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Tamoo #170189 üzenetére

    Lehet úgy is, ahogyan te csináltad, de kicsit olyan 3-utas crossovernek felel meg, mondjuk zenére, de mivel a mozi a +1 csatornát teljesen külön kezeli, én másként oldottam meg. A frontokat külön mérve megkerestem a legjobb átvételt, és ahonnan 1oktávon belül esett a legtöbbet, ott váltottam, a szubnak készítettem egy teljesen más kalibrációt.

  • ada19

    senior tag

    válasz Tamoo #170189 üzenetére

    Köszi, erre rámegyek hamarosan.

    Este volt időm pár mérésre és az eddigi tapasztalataim alapján:
    -Denon X4200 Direct mód kikerüli a crossovert és EQ-t, de a globális jelszint és távolság beállításokat nem
    -Cavern 48 dB/Hz crossovert használva van hallható különbség, egységesebb lett a tér - jobban lehet érezni a front és a surround közti átmenetet
    -Cavern crossovert használva AVR helyett extrém módon csökkenti a jelszinteket, 8-10 dB-vel rosszabb összességében (megnéztem a Cavern tutorialod, nekem is hasonló értékek jöttek ki, frontokról -18, LFE-ről -11 dB gain-nel kezd)

    És a 3. pont kapcsán futottam bele egy kis kihívásba... AVR-en eddig 0 dB-n limitáltam a hangerőt, és PC crossover óta ott egyszerűen kevés a kraft. Azzal még tudok játszani hogy LFE jelszintet feljebb tornázom a mérés előtt de:
    -Ha AVR-en globálisan állítom a jelszintet a jelenlegi -4 dB-ről mondjuk 0-ra, akkor Audyssey-s bemenetekre egyértelműen sok lesz a mély. Megtehetem azt, hogy ezekre a bemenetekre csak LFE-t visszaveszem 4 dB-vel.
    -Csak a HTPC-s bemeneten LFE jelszintet az alapértelmezett 0-ról felveszem mondjuk 6 dB-re. Emlékeim szerint pozítivba sehol nem szabad menni - ez igaz?

    Jó esetben ezek pont annyit segítenek hogy a 0 dB már élvezhető legyen HTPC-n is.

    Vagy van a talán legegyszerűbb megoldás, egyszerűen kiiktatom a 0 dB limitet, és igény esetén +3-6 dB-n filmezek. Ez járhat hangminőség-romlással?

    Szerk.: Cavern-ben a kikapcsolt Clipping protection vagy a 10 dB-s regain volume is megoldja, de sejtésem szerint egyiket sem akarom...

    Bocs a wall of textért :D

    [ Szerkesztve ]

    Mégsenem

Új hozzászólás Aktív témák