Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz -KP- #154927 üzenetére

    Igen, L-R-be kevert center jó, de szűk a "lobe" és ahogy mondod, csak a belőtt pozióra pontos, ezért kellene vagy kellett volna felülről nézve dedikált center, ami középről szórja szét a nézők fele annak hangját. Na majd kutakodok még.

    Szakértő ? Ki az ? Szerintem nagyon kevés emberről állapítható vagy mondható el, hogy szakértő. :) Nem tartom magam annak. Van egy villamosmérnök apám, aki a földön tart, van egy elképesztően jó, nagyon támogató diy audio külföldi fórum közösség, hihetetlen jó megoldásokkal (ahova érdekes módon sok high-end gyártó ceo-ja is bejár fórumozgatni), vannak értékes könyveim és hát sok építés és sok tapasztalat (és akikkel beszélgetek, azok tapasztaltai természetesen). Meg egy raklap eszköz, műszer, minden, ami kell.

    Mindez sztereóban eddig. A mozi nekem új terep, a hardver részét megoldom, de azért gondoltam, bedobom a nagy kérdést, mielőtt tényleg nekiállnék 1 helyett 2 centert építeni, felesleges lenne, ha amúgy a mai komplikált digi és processzoros világban hülye eredményt produkálnának. Akkor még mindig jobb az, amit Te javasolsz, hogy dedikált center be a vászon mögé és megfelelő vászon + a processzor korrekciója hozzá és jó lehet. Nekem pedig "csak" arra kell ügyelni, hogy bírja a teljesítmény többletet, ha épp megtolná a proci mondjuk a magassugárzó jelét a vászon miatt egy mikrofonos mérés után X decibellel.

    Szóval a "vas" oldal nem gond, digiben és mozi-képességekben pedig minden tanács hasznos, amit itt mondtok.

    Amúgy annyira untam magam, hogy az előbb írtam az Anthem-nek, megkérdezve tőlük a dolgot. Kiv vagyok, mit mondanak.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák