Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz tomic #124181 üzenetére

    Ezért nem szabad gyenge szerelési minőségű, nagy meghibásodási százalékú, alacsony átviteli sávszélességű, gagyi, ahogy te írod, "filléres neve nincs" kábeleket használni. De a beszélgetés java része nem ilyenekről szól, meg nem is hibás kábelekről, hanem megbízható minőségi szintet elérő, hibátlan drótokról. :)

  • rootmin

    tag

    válasz tomic #124181 üzenetére

    #124185 Nemir Ombe Elolvastam, felfogtam, egyetértünk. Nem is neked szántam a válasz zömét, csak nálad kapcsolódtam be a témába. ;)

    Biztos vagyok benne, hogy a tapasztalt képminőségbeli változást nem közvetlenül a kábel okozza, hanem valamely, a csere következtében módosult paraméter. Nyilván nehéz megmondani, hogy adott esetben mi lehetett az ok.

    Mondok egy lehetséges magyarázatot, hogy ne csak a levegőbe beszéljek: Simán lehet, hogy a kábel cseréje következtében valamilyen beállítás is módosult az eszközökön, mondjuk az RGB-tartomány. Mégis hogy?
    HDMI eszközök csatlakoztatásakor lezajlik egy "handshake", ahol az EDID információk és az eszközök konfigurációja alapján az eszközök "megegyeznek" többek között az alkalmazott felbontás-frissítési frekvencia-bitmélység hármasban. Ilyenkor ha a lánc valamely eleme nem tudja a precedencia-lista első elemét, a rendszer ugrik tovább a következő elemre, pl. a 12 bites bitmélység helyett megpróbálja 8 biten.Egy ilyen ugrándozás simán okozhatja a Panákon defult automatán hagyott RGB tartomány elmászást.
    Igen, ez csak spekuláció, lehet tök más az ok, nem is ez a lényeg, hanem hogy létezik rá lehetéges magyarázat ;)

    Magyarul, az adott felhasználásra az a kábel nem volt elég jó. És ezt a fontos megérteni, ha az adott paraméterekhez elég jó kábelt találsz (ami még bőven nem a sok tízezres kategória, főleg rövid kábelnél), akkor onnantól felesleges többet költeni, mert nem lesz különbség.
    De lehet, ártani nem árt, placebót adhat, mást nem. Szíved joga többért venni, de mivel tanácsért jöttél erre, kötelességemnek éreztem a szkeptikus oldalt is megtámogatni. A további győzködéstől viszont eltekintek.
    Szerencsére van KáCsa próba, illetve elállás lehetőség másnál is, ha inkább a saját füledre hallgatnál. ;)

    Saját tapasztalat: a TV-s topic egyik HDMI-keresztesháborúja után vettem médialejátszót a Pana GT60-hoz. Szándékosan a legolcsóbb kábelt vettem az Edigitalból. 1 év után, mikor felkerült a TV a falra és a kábelek védőcsőbe kerültek, örömmel dobtam ki, kontakthibás, rideg sz... volt, és tettem a helyére egy komolyabb,rugalmas Procab kábelt (~5000 Ft).
    A képminőségben abszolút semmit nem tapasztaltam sem én, sem más a kalibrált, nem épp belépő TV-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák