Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz #98221312 #110415 üzenetére

    Én megnéztem pár BD és DVD filmet párhuzamosan, de megmondom őszintén, hogy ennek ellenére is DVD-n veszem a filmeket. Az ég világon semmi kivetnivalót nem találok bennük. Okés, a képminősége (részletek, élesség stb) gyengébb és a hangzása is, de nálam nem csak ebből a kettőből áll egy film.
    Ha van egy olyan film, ami minden szempontból JÓ FILM, akkor az számomra DVD-n is jó film lesz. Ha pedig egy film egyenlő a nullával, akkor azon semmilyen BD nem segít. Természetesen, ha a BD ára a DVD árán lenne, akkor nyilván azt venném én is.
    Megbecsülöm a filmipart (rendezőket, színészeket stb) annyival, hogy a számomra legjobbnak tartott filmeket megveszem eredetiben (ezért sincs több ezer filmem a polcon) de sajnos arra nem futja, hogy 4-5-6-7 ezer forintokért tegyem ugyanezt. Egy-két filmnél még nem gond ez az összeg, de pl legutóbb a MM-ban kereken 10 filmet hoztam haza. (el se akartam hinni, hogy az összeírt listámból ennyi filmet megtaláltam egy helyen) Persze ezek nem új filmek voltak, hanem régebbiek (pl Eli könyve, Pi élete, Philips kapitány...) darabja 999Ft-ért.A DVD-k újkori árát is sokallom... Az Amerika Kapitány: A Tél Katonája pl szerintem az egyik legjobb Marvel film, de 3k-et nem adnék érte, pedig még most is annyi az ára, holott nem a legújabb.

    Nem vitatkozni akarok, mert elismerem, hogy a BD minden szempontból jobb, de annyit hozzáfűznék, hogy egy olyan film, ami nem csak a látványra épít, az szerintem DVD-n is kiváló szórakozást nyújt (pl nem olyan régen néztem meg a Tüskevár DVD kiadását és minden másodperce élmény volt :) Ezzel szemben viszont a Thor 2-őt hiába néztem BD-en, még annak ellenére se hatott meg, hogy elég nagy Marvel rajongó vagyok)
    Aki meg nagyon érzékeny rá, az a DVD filmek képét felturbózhatja, csak a videó kódolást a CPU-ról át kell állítani a VGA-ra (madVR). Persze nem lesz FHD, de jelentősen javul a dolog. A hangra ilyen trükköt nem tudok, bár én nem is igénylem.

Új hozzászólás Aktív témák