Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz bajnokpityu #100342 üzenetére

    Az upsampling nem a CD olvasásának módja, hanem a kiolvasott adat manipulációja, az, hogy beleteszik az olvasóba és úgy adják el a népnek, mint egy jobb olvasó, csak táplálja a minőségi CD olvasás mítoszát.

    Utánaolvastam mert annyira bizonygattátok, hogy felmerült bennem, hogy talán rosszul emlékszem a tanulmányaimra, de nem találtam meglepő információkat. Ez az analóg-digitális keveredés többször előjött ma a beszélgetésben. Persze hogy a fizikai réteg analóg, valójában nincs is olyan, hogy digitális jel. Attól lesz digitális, hogy úgy értelmezzük.

    Ha egy papírra, ami nagyon analóg kézírással felírom, ami szintén nagyon analóg azt a digitális információt hogy "EGY NULL NULL EGY" (ami akár lehet Bethoven 9. szimfóniájának első négy bitje) akkor azt a digitális információt az analóg adathordozóról az emberek nagy része helyesen fogja leolvasni. És ugyanígy olvassa ki az analóg CD-re rögzített analóg jelekből a digitális információt az én gagyi kis DVD olvasóm. Közben van moduláció, meg hibajavítás, meg mindenféle, de a vége ugyanaz. Helyes digitális információ, ezért használták a CD-t biztonsági mentésre, mert bíztak benne, hogy amit egyszer valaki ráírt, pontosan azt fogja tudni kiolvasni.

Új hozzászólás Aktív témák