Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba1988

    újonc

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok a témában.
    Vásároltam egy harman kardon 161s típusú erősítőt otthoni zenehallgatásra, rádióhallgatásra, filmezésre, lecserélve ezzel a kb. 20 éves hifimet. (Bizonyára ennyiért lehetett volna más márkát is választani, de érzelmi alapon döntöttem a dizájn mellett, illetve a régihez képest komoly előrelépés, igényeimnek tökéletesen megfelel.) A régi hangfal egyelőre marad, amennyiben mégis kevésnek érezném, polcsugárzót is vennék helyette 100eFt-ig, amiből mélyebb hangot is szeretnék hallani, ha kell. Nincs kiszemelt, a JBL Studio 230-as tetszik, de nincs különösebb indokom mellette, és jelenleg drágább is, mint a keret.
    Tudnátok ajánlani 70-100eFt közt konkrét típusokat?
    Illetve van valaki, akinek ugyanilyen erősítője van, és esetleg kérdezhetnék a beüzemeléssel, egyebekkel kapcsolatban?
    Köszönöm a válaszokat!
    Üdv.:
    Csaba

  • Csaba1988

    újonc

    válasz mpo #39698 üzenetére

    Szia mpo!

    Köszi a választ. A pontosításhoz:
    Egy Sony RX70-es hifi a régi, annak sztereó hangfala van (SS-L80H), nincs mély.
    5.1-et továbbra sem szeretnék, csak egy sztereó párt. Azt tudom, hogy erre a célra egy sztereó erősítő lett volna a célszerű, de ez tetszett, illetve majd ha évek múlva máshol ki akarom használni az 5.1-et akkor veszek rá pl. egy JBL Arena 170 5.1-es szettet.

    Most tehát egy pár sztereó hangfalra lenne szükségem. Mivel nincs most rákötve mélyláda, szűkösen bánik a mély hangok leadásával az új erősítő+régi hangfal, ez beállítási kérdés, vagy kábelt is cserélni kéne valami 2x2-esre, vagy az erősítő 5.1 mivoltából adódóan hiányzik hozzá egy mélyláda? Maximum egy 2.1-esig mennék el, ha még vásárolgatni kell hozzá hangeszközöket.

    Üdv.:
    Csaba

  • Csaba1988

    újonc

    Üdv!

    Update a HK 161s 5.1 után. Mivel bizonyos, hogy mellényúlás volt otthoni (sztereó) zenehallgatásra, rádiózásra a HK, így az 5.1 ment, helyette jött egy Yamaha R-N303D sztereó erősítő. Minden szempontból meggyőzött, elégedett vagyok vele, már csak egy ideális hangszóró párt keresek mellé a régi Sony-k helyett. 100eFt keretet szánok rá (illetve kell még 2x 2,5 méter jó hangfalkábel).
    Én magamtól alábbi típusokat néztem ki:
    https://extremeaudio.hu/triangle-comete-902-polcsugarzo-par-fekete-koris
    https://extremeaudio.hu/monitor-audio-bronze-2-polcsugarzo-par-fekete
    Szakértő javaslata az alábbi:
    https://extremeaudio.hu/kef-q350-polcsugarzo-par-fekete?fbclid=IwAR1Ah17_eYeKSjnobZXrroh8FvnuPHsMpjlLd4sMLcqeDi65mLvl5OyZGWw
    Nem zárkózom el, ha annyival jobb, mint amennyivel drágább, de 200eFt körül azért szeretnék kijönni egy hifivel.

    Szeretném kikérni a véleményeteket, illetve alternatív javaslatokat is várnék polcsugárzóra.
    A jelölteket természetesen megfogom hallgatni személyesen is, hisz részben szubjektív, de kezdő, belépő szintű "hifis"-ként örömmel hallgatok meg javaslatokat.

    Köszönöm;
    Üdv.:
    Csaba

  • Csaba1988

    újonc

    Üdv!

    Yamaha R-N303D erősítő + Triangle Comete 902 sztereó hangfal összeállítással ismerkedek, Triangle Opera 2x4-es hangfalkábellel kötöttem össze. [kábel]
    Tetszik a rendszer, viszont érdeklődnék mi a véleményetek arról, ha a gyári merev lemez jumpert kiváltanám az említett kábellel, végein banándugó/saru-val szerelve?! A hangfalon egy csatlakozónál csak egy kábelnek van hely, ezért kell a "szerelék".

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák