Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    Sziasztok!

    Teljesen amatőr vagyok a témában szóval bocsi ha egyértelműt kérdezek de épp a tervezett 5.1-es rendszerhez keresgélek av receivert. Hangminőségben igazából nekem teljesen jó a közepes, viszont szeretném ha szolgáltatásokban erős lenne, mint pl Spotify, NAS-ról tudjon lejátszani, később tudjam más szobákban levő hangrendszerekkel szinkronizálni (ez a jövőbeli terv, de egy házibulinál tök jól jön majd pl) ilyesmi.

    Egész család és baráti kör Prémium Spotify-t használ, itthon jelenleg a PC-n levő 2.1-ből non-stop az szól mikor itthon vagyunk így fontos lenne tudnom, hogy ha Spotify-ról játszik le zenét az 5.1 AV receiverem akkor mind a 6 hangszóróból jönni fog a hang? Ha jól tudom a Spot nem tud 5.1-et tehát vagy nem szól az összes hangszóróm majd vagy ügyeskedik valamit az AV receiver, hogy mindből szóljon. Melyik fog történni pl egy [Yamaha RX-V485] esetén amit nézegettem?

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    Azt hiszem minél többet olvasgatok az interneten annál nagyobb a káosz a fejemben :))

    Pár hét múlva költözünk ki szűkös kis albérletünkből családi házba. Konyha-nappali egyben van, hálószobák mérete minimális, tényleg csak alvásra (TV sem lesz bent pl. Ágy, szekrény, albak és csókolom). Így a ház legnagyobb része 1 nagy tér, ezt szeretnénk megtölteni zenével.

    Úgy nőttem fel én is és párom is, hogy szüleink otthon folyamatosan nyomatták a zenét a rádióból így mondanom sem kell, ez ránk is ránk ragadt. Annyi a különbség, hogy nálunk a rádiót váltotta a Spotify Prémium, nagyon szeretjük. Úgy néz ki nálunk egy nap, hogy ahogy hazaesünk cuccok le, PC-t lövöm is fel és már megy is a kis ócó 2.1-en a zene a gépről. Ezzel viszont az a legnagyobb probléma, hogy sokszor csak azért megy a vas, hogy zenét játszon, másrészt amikor meg használom akkor minden egyes alkalommal amikor elindítok egy yt videót, játszok egy kicsit, coubot tekergetek bármi akkor megállítom a zenét. Na ez az a rész amikor párom megőrül hisz egész este zene on, zene off, zene on, zene off. Nekem belülről nem tűnik fel hisz mindig azt hallom amit épp nézek és figyelek rá, ő viszont tök mással foglalkozik és egyszer van házttérzene egyszer nincs, mert a szám közepén megállt. Na ennek szeretnénk véget vetni a költözéssel :D

    A hangrendszer felhasználása olyan 70% zene, 10% játékok (TV-n), 20% sorozat/film/anime.
    Egyikőnk sem túl audiofil szóval egy átlagos, esetleg annál valamivel jobb hangzás már tökéletes számunkra (egy 7 ezer forintos Genius 2.1-est fog váltani a rendszer, nehéz lenne alá lőni szerintem :) ), viszont a kapcsolódó szolgáltatások annál fontosabbak (szeretjük az IT cuccokat, használunk is sokat őket) így pl a built in Spotify kb kötelező mert akkor nem kellene a TV-nek bekapcsolva lennie h azon fusson (ami elég nagy eneriga pazarlás lenne ha a hangrendszer önmagában is képes lenne rá), BT sem árt de azt már el tudom engedni ha kell.

    Jelenleg épp kinéztem egy Yamaha RX-V485-t mint erősítőt és hozzá egy Yamaha NS-F51es szettet. Az AV-t jól lecsekkoltam, hogy minden feature-e megvan kb amit így laikusként szeretnék ha benne lenne (sőt több), a hangfalszettről viszont lövésem sincs. Extremeaudio-n csak beütöttem, hogy 5.1 szett és ez volt még elviselhető áron és szép fa dobozban :D

    Viszont miután ezeket kinéztem elkezdtem gondolkodni, hogy elég-e az 5.1 vagy akkor már legyen 7.2, viszont ahhoz már az erősítő (ha ezen a vonalon maradok csak a 7.2-es nagytesója) az rögtön +30k, a hangafalak hozzá pedig szintén drágábbak. Nem tudom, hogy megérné ezt a vaskos felárat a 7.2 az 5.1-hez képest ahhoz a felhasználási módhoz amiben mi használnánk.

    Sőt olyan véleményeket is olvastam, hogy zenére nem is éri meg az 5.1. Ugyan azért az árért, vagy akár kicsit olcsóbban is lehet venni sokkal jobb szettet zenéhez. Szóval még abban is elbizonytalanodtam, hogy kelle-e ez az egész vagy csak elég ha lecsapok egy hasonló szolgáltatásokkal rendelkező sztereo erősítőre és igazából számomra egy sokkal jobb rendszert kapok azonos áron, vagy egy ugyan ilyen élvezeti faktort nyújtót csak olcsóbban.

    Bocsi a regényért de úgy gondoltam, hogy ha bárki válaszol nekem akkor úgy lehet a legbiztosabb, hogy tud segíteni ha ismeri a teljes sztorit :D

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz #48613632 #43655 üzenetére

    Egészen addig amíg bele nem botlottam ebbe a cikkbe nem is tudtam, hogy a házi mozi nem zenére optimalizált, arra a hifi van.
    Az én (témát tekintve) üres fejemben egy olyan lineáris vonal volt eddig, hogy 2.0 < 2.1 < 5.1 < ... az 5.1 meg már házimozi, a hifi 2.0 (vagy 2.1 látod ezt sem tudom :D ) tehát nem olyan jó. Aztán ezek szerint ez full hülyeség :DD
    Laikus vagyok a témában teljesen ¯\_(ツ)_/¯
    Most próbálok felszedni valamit a netsztyeppén, hogy egyáltalán azt tudjam mi lenne jó nekem :D

    És nyugodtan szólj bele. Azért írtam ide :D

  • Huntszy

    tag

    Köszi a válaszokat!

    Azt meg tudnátok esetleg mondani (bár lehet ezt akkor már egy hifis topicba kellene írnom), hogy ezek a hifik miért 2.0-ak?

    Bár nem csak de elég sok elektronikus zenét hallgatok amikben sok a mély, miért nem lehet ezekre (pl erre) kötni egy jó kis mélynyomót?

    Néztem a manualjukat és a back panelen csak A és B speakereknek van kimenet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák