Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Real_Necro #46240 üzenetére

    2 is:
    egyrészt a hálózatból ami tüskék zavaró kiugrások vannak, ha jó a vezető akkor lecsillapulnak, kisimulnak, tehát minél alacsonyabb ellenállású legyen az a másfél méteres szakasz, minél kisebb mágneseződés legyen benne.
    másrészt ugye csatlakozók vannak, azoknak nem szabad lényegesen nagyobb ellenállást kifejteni, nem szabad felmágneseződniük (akkor ugye egyenáram-forrásokká válnak) viszont: szigeteléseknek abban a frekvencia-és feszültségszinten megközelítőleg tökéletesnek kell lennie (ugye tudod teljesen tökéletes szigetelő nincs) tehát még szálask közötti áthallásnak seszabad lennie , mert ugye a vezető optimáslis esetben a keresztmetszet külső szélein viszi az áramot, míg a középpontban kb 0 V (magas áramnál változik, pl hagyományos égő esetén).

  • fehér_ember

    addikt

    válasz Real_Necro #46240 üzenetére

    Nyilván mindenra van fizikai magyarázat, legfeljebb még nem ismerik ;]
    Amúgy meg szerintem is elég ha így állsz hozzá és kezdésnek mindenből monokristályos rézből készültet szerzel be (készülék összekötők, hangfalkábel, tápkábelek). Ez már egy igen stabil alap. :K
    Az ezüst mégjobb vezető, ezért ha az előbb említettekről feljebb akarsz lépni akkor olyat választassz ahol a monokristályos réz mellett ezüstszálak is vannak (ha az is monokristályos, akkor mégjobb) vagy jó minőségben ezüstözött.
    Mindezek közül az ezüstözött réznél azért van kockázat. Azok közül ugyanis vannak nagyon jók, de akadnak gyengék is. Szóval olyat csak akkor, ha jó vélemények vannak. Bizonyára számít a gyártástechnológia és az is milyen vastagságban van ezüstözve ...stb.
    Szóval elsósorban a monokristályosságot tartsd szem előtt, ha jobbfélét szeretnél.
    És természtesen ez csak egy magánvélemény volt. Amit számomra a hangzásbeli viselkedés is megerősített. Bár az is igaz, hogy nem túl nagy tapasztalódás van mögöttem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák