Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stehe

    aktív tag

    válasz Honkydoo #1985 üzenetére

    Na kicsit utánaolvastam a témának. Tényleg van torrent modul mind az omv-hez, mind a freenashoz. Ahogy láttam elég egyszerűek, ami előny telepítésnél, de a testreszabáshoz már lehet kevés... :(
    Freenas esetén láttam, hogy torrent esetén van egy mappa, amibe ha bemásoljuk a torrent fájlokat, automatikusan elindulnak. Ha ezt a meghajtót fel is mappelem, akkor egy torrent indítása kb. annyi idő mint most. Viszont ahogy láttam, ez a funkció OS szintű, nem pedig userszintű. Pedig nekem arra lenne szükségem, hogy userenként legyenek kezelve a torrentek.

    Ill. QOS oldalon még mindig nem találtam megoldást, a router sajna nem tudja, viszont én szeretném beállítani, hogyha senki sincs a hálózaton akkor menjen a torrent, és bárki böngészik legyen visszavéve. Ill. fontos még, hogy a sávszélesség is limitálható legyen userenként. Ezekre létezik jó OS? Néztem Windows megoldásokat is (pl. Windows home server, windows server 2003) csak nem tudom azok mennyire jók, ill. nem gyenge-e hozzájuk a gépem...

Új hozzászólás Aktív témák